داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
واکنش ترامپ به مرگ اولین آمریکایی در اثر ابتلا به کرونا
کد مطلب: ۶۹۳۴۰
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۸
رئیس‌جمهور آمریکا با تایید اولین مورد تلفات کرونا در این کشور، از اعمال محدودیت‌های مسافرتی در مرز‌های این کشور خبر داد.
واکنش ترامپ به مرگ اولین آمریکایی در اثر ابتلا به کرونا

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا محدودیت‌های مسافرتی جدیدی به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در مورد ایران اعمال کرد.

ترامپ در کنفرانس خبری در کاخ سفید درباره ثبت اولین مورد مرگ بر اثر کرونا در این کشور، به شهروندان آمریکا توصیه کرد از سفر به برخی مناطق ویژه در ایتالیا و کره جنوبی خودداری کنند.

رئیس‌جمهور آمریکا ضمن تایید مرگ اولین مورد مبتلا به کرونا در این کشور گفت دولت انتظار تلفات بیشتری را داشت با این حال دلیلی برای ترس وجود ندارد.

ترامپ در جمع خبرنگاران حاضر در کاخ سفید گفت: «متاسفانه یکی از بیماران مبتلا به کرونا فوت کرد. احتمالا مواردی دیگری از ابتلا به کرونا در آمریکا شناسایی شود، اما کادر پزشکی ما قادر به درمان کامل آن‌ها خواهند بود.»

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین از رسانه‌ها و سیاستمداران این کشور خواست تا از هر اقدامی که موجب ایجاد وحشت در کشور می‌شود، خودداری کنند.

ترامپ گفت: «هیچ دلیلی برای وحشت وجود ندارد. کشور ما برای هر شرایطی آماده است.»

رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد دولت او سریعترین اقدامات در تاریخ مدرن این کشور را برای مقابله با ویروس کرونا انجام داده است.ترامپ همچنین در بخش دیگری از اظهاراتش درباره توافق آمریکا با طالبان مدعی شد: «به ملت افغانستان درباره توافقی که امروز با طالبان امضا شد تبریک می‌گویم. توافق امروز با طالبان به سال‌های متمادی جنگ در افغانستان پایان خواهد داد و زمینه صلح در این کشور را فراهم می‌کند.»

مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا نیز در این کنفرانس خبری گفت ممنوعیت ورود اتباع خارجی را که طی ۱۴ روز گذشته به ایران سفر کرده اند، را مجاز اعلام کرده بود.

پنس گفت وزارت خارجه این کشور هشدار‌های مسافرتی به برخی مناطق خاص در ایتالیا و کره جنوبی را به بالاترین سطح ارتقا داده وبه شهروندان خود در خصوص سفر به این مناطق هشدار داده است.

این در حالی است که پیش از این در پی شیوع ویروس کرونا در جهان، تقاضای بیش از حد برای خرید ماسک در آمریکا باعث افزایش شدید قیمت آن شده است.

قیمت یک بسته ۱۰۰ تایی ماسک که پیش‌تر تنها ۸ دلار بوده اخیرا تا ۲۰۰ دلار افزایش داشته است.

در همین حال روزنامه صهیونیستی جروزالم پست گزارش داد گوین نیوسام، فرماندار کالیفرنیا، از انجام آزمایش بر روی ۸۴۰۰ فرد دارای علائم کرونا که با پروازهای خارجی به این کشور سفر کرده‌اند خبر داد و گفت دولت کیت تشخیص ویروس کرونا به اندازه کافی ندارد.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark