داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
گزارش اوشیدا از مسکن مهری که با بی مهری مواجه شد:
فراموشی ساکنین مسکن مهر زابل توسط دولتی ها/ از ضعف بناها تا بی سند بودن منازل
کد مطلب: ۵۶۶۰۵
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۳
مسکن مهر زابل در انتهای خیابان امام خمینی واقع شده و در آن خانوارهای بسیاری زندگی می کنند خانوارهایی که به امید خانه دار شدن تمام دارایی خود را فروخته تا صاحب آشیانی برای زندگی باشند.
فراموشی ساکنین مسکن مهر زابل توسط دولتی ها/ از ضعف بناها تا بی سند بودن منازل
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ مسکن مهر با اینکه در نوع خود یک پروژه و طرح خوب به نظر می رسد و زمینه خانه دار شدن افراد بسیاری را در کشور به ویژه قشر کم توان و آسیب پذیر فراهم کرد اما به دلیل عدم نظارت و برنامه ریزی درست با مشکلات بسیاری مواجه گشت.

با تعطیلی پروژه مسکن مهر در کشور در بسیاری از مناطق به ویژه شهرستان زابل گویی خدمات رسانی به ساکنین مسکن مهر نیز به فراموشی سپرده شد انگار که اهالی این نقاط نیازمند خدمات شهری نیستند بنابراین همچنان از امکانات به دور هستند.

خبرنگار اوشیدا به میان اهالی مسکن مهر رفته تا با بیان مشکلات و دغدغه هایی که با آن دست و پنجه نرم می کنند چشمان خواب زده ی مسولان را بیدار کند.

مسکن مهر سبب آوارگیم در دادگاه ها شده است

یکی از متقاضیان مسکن مهر زابل عنوان کرد: با شروع پروژه مسکن مهر در کشور شادمانی در دل بسیاری از مردم محروم که توانایی خرید خانه را در خود نمی دیدند ایجاد شد اما این شادمانی با عمر کوتاهی مواجه بود چرا که مشکلات بسیاری بر سر راه متقاضیان قرار داده شد.

موسوی ادامه داد: تمامی داراییم را برای خرید یک واحد از مسکن مهر به فروش رساندم و حتی چندین وام هم برداشتم اما در نهایت با اینکه پول ها را پرداخت کرده بودم نه تنها زمین و خانه ای تحویل نگرفتم بلکه آواره دادگاه و دادگستری شدم.

وی با بیان اینکه، متاسفانه نه تنها من بلکه بسیار دیگری از ثبت نام کنندگان با این مشکل مواجه شدند و کسی هم پاسخگو نیست ادامه داد: هر ماهه که موعد پرداخت وام می شود با کراهت آن را پرداخت میکنم چرا که نه تنها خانه ای تحویل نگرفته ام بلکه دارم پول زور پرداخت می کنم.

موسوی خاطرنشان کرد: تاکنون چندین بار به دادگاه، مراجع قضایی و فرمانداری برای رفع این مشکل مراجعه کردم اما در نهایت هیچ عایدمان نشد همچنان سرگردان هستیم.


فقدان آسفالت در راه ها تردد را برای ساکنان مسکن مهر با مشکل مواجه کرده است


یکی دیگر از ساکنین مسکن مهر زابل عنوان کرد: با اینکه تمامی مبالغ گفته شده را پرداخت کردم اما پس از گذشت سه سال همچنان سندی برای خانه ام دریافت نکرده ام و هرگاه به شهرداری مراجعه می کنیم ما را به اداره مسکن ارجاع می دهند و وقتی به اداره مسکن هم مراجعه می کنیم ما را به شهرداری می فرستند.

وی ادامه داد: متاسفانه منازل مسکن مهر با مشکلات بسیاری مواجه هستند به طوری که بناها از استحکام و استاندارد لازم برخوردار نیستند چرا که به دلیل نامناسب بودن ایزوگام و همچنین نشتی لوله ها، دیوارها همیشه نم کشیده است و این امر موجب کوتاهی عمر ساختمان ها خواهد شد.

سرگزی ابراز داشت: جاده و راه مواصلاتی مسکن مهر نه تنها آسفالت نیست بلکه به شدت خراب و نامناسب است و تردد را برای اهالی با مشکل مواجه کرده به گونه ای که در هنگام باران و یا وقوع طوفان و در پی آن گردوغبار زندگی را برای اهالی به شدت دشوار می کند.

وی در پایان تصریح کرد: برای منطقه ای که شمار زیادی در آن زندگی می کنند وجود مدرسه و کلانتری از ملزومات به شمار می رود اما با این حال اهالی منطقه از این دو نعمت محروم هستند و گویی هیچ گاه هم به این نعمات دست نخواهند یافت.

فقدان فضای سبز و پارک بیداد می کند


یکی دیگر از ساکنین مسکن مهر که از نبود فضای سبز و امکانات بازی و پارک برای کودکان و نوجوانان گلایه مند بود گفت: نمی دانم چرا در هنگام ساخت این منازل فکری به حال رفاه مردم نکردند چرا که در این منطقه هیچ اثری از فضای سبز و پارک برای گذران وقت کودکان و خانواده ها وجود ندارد.

رضایی خاطرنشان کرد: مشکلات اهالی مسکن مهر یکی دوتا نیست بلکه هر گوشه را نگاه کنید به وضوح مشکلات را می بینید به طوری که به دلیل وصل نبودن فاضلاب به فاضلاب شهری همیشه آب در محل روان بوده و آلودگی های فراوان را ایجاد کرده همچنین نبود بانک و دستگاه عابربانک نیز مشکلات بسیاری را برای افراد ایجاد کرده به طوری که برای هرگونه کار بانکی باید از این محل فاصله گرفته تا بتوان مشکلات بانکی خود را رفع کرد.

وی با بیان اینکه، ایجاد داروخانه در این محل از ملزومات به شمار می آید تاکید کرد: به دلیل شرایط جوی خاص منطقه سیستان ناشی از وقوع طوفان و ریزگردها مردم به انواع بیماری ها به ویژه بیماری های ریوی و چشمی مبتلا هستند بنابراین نیاز به دارو همیشه در آن ها وجود دارد بنابراین اگر یکی از این بیماران ساکن در منازل مسکن مهر نیاز به دارو پیدا کند و توانایی رفتن به مرکز شهر را نداشته باشد باید به تنهایی با بیماری دست و پنجه نرم کند.

انتهای پیام///
Share/Save/Bookmark