داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
در آستانه روز حجاب و عفاف؛
اولین موسس عریانی و بدحجابی شیطان بود/ حجاب منافاتی با آزادی ندارد
کد مطلب: ۶۴۲۵۵
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۷
حجاب به عنوان یک شاخصه ارزشمند از زمان خلقت انسان تاکنون از اهمیت فراوانی برخوردار بوده به طوری که تمامی ادیان الهی بر ضرورت آن سفارش داشته اند.
اولین موسس عریانی و بدحجابی شیطان بود/ حجاب منافاتی با آزادی ندارد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ حجاب همانند یک سنگر مستحکم از افراد پاسداری می کند و چشم ها و دستان ناپاک دیگران را از فرد دور نگه می دارد.

فردی که حجاب را برگزیده در امور خود موفق تر عمل می کند چرا که دغدغه خودنمایی در او از بین رفته و با آرامش و طمانینه در جامعه کارهای خود را به سرانجام می‌رساند.

حجاب تنها مختص بانوان نیست بلکه مردان نیز موظف به داشتن حجاب در حد عرف و خودداری از نگاه های آلوده به گناه به دیگران است.

وقتی حجاب به جایگاه واقعی خود در جامعه دست یابد بسیاری از مشکلات نیز از بین رفته و زمینه های انحطاطات، بزهکاری ها و تجاوز به حریم خصوصی از بین خواهد رفت.

در سال های اخیر کشورهای غربی تمام توان خود را برای ترویج برهنگی در کشورهای اسلامی به کار بسته و در این راه تاکنون به موفقیت های زیادی نیز دست یافته اند بنابراین انتظار می رود تمامی مسلمانان برای خنثی کردن توطئه های دشمنان همگام شوند.


بی آبرویی بشر هدف اصلی شیطان از ترویج بی حجابی

امام جمعه شهر علی اکبر به خبرنگار اوشیدا گفت: حجاب یک واجب الهی و ضرورت دینی غیرقابل انکار است و یک هدیه وتکریم الهی به جامعه بشری است و یک موضوع فردی هم نیست  اساسا تا شخص بیگانه دیگری نباشد حجاب موضوعیت پیدا نمی‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی اشرفیان افزود: حجاب حریمی بین زن ومردان نامحرم است و باعث تعدیل غریزه جنسی می‌شود و اگر چنین حریمی برداشته شود تعادل خانواده ها به هم می‌ریزد و بی حجابی ولی آقای باعث تاخیرازدواج جوانان و شانه خالی کردن از زیربارمسئولیت زندگی می‌شود

زیرا راه برای رسیدن به هوسهای آنها بازو اماده است.

وی اذعان کرد: تاکیداسلام برحجاب برای حفظ کرامت و شخصیت زن وبه جهت حفظ کانون گرم خانواده است؛ بی حجایی و بدحجابی عواقب اسفباری هم برمحیط  زندگی فردی وهم برجامعه دارد از جمله ضایع کردن حق همسر، آفت  تحصیل علم، افزایش آمار طلاق عاطفی و طلاقهای قانونی، تاخیر در ازدواج وگسترش فساد و بی بندوباری و... می‌باشد.

امام جمعه شهر علی اکبر تصریح کرد: اولین موسس عریانی و بدحجابی شیطان بود که حضرت آدم و حوا را دعوت به سرپیچی از دستورات الهی کردونتیجه اش برهنگی وریختن لباس عزت بود و هدف شیطان ازوسوسه وعریانی آن بود که آبرویی برای بشر نگذارد و کسانی که امروز به هر عنوان برهنگی را ترویج می‌کنند که آنهایی که لباسهای مبتذل را تولید می‌کنند و چه افرادی که فروشنده و چه زنانی که در انظارعمومی و در برابر نامحرمان از این  لباسها و جورابها استفاده می‌کنند همه اینها دانسته یا ندانسته در برابر دستورات الهی ایستادند و مسیر شیطان و انحراف را درجامعه ترویج می‌کنند.

حجت الاسلام اشرفیان خاطرنشان کرد: لزوم حجاب در جامعه هیچ منافاتی با آزادی افرادنداردچراکه آزادی بایدبگونه ای باشد که لطمه ای به آزادی دیگران نزند و معاشرت در جامعه تفاوت دارد  با معاشرت در محیط زندگی شخصی  و در هر کشوری یک اصول و قوانین عرفی و مدنی وجود دارد که پایبندی به آنها باعث استحکام فرهنگ وارزشهای حاکم برام جامعه می‌شود.

امام جمعه شهر علی اکبر اظهار کرد: در كشورهای متمدن جهان هم  در حال حاضر یک اصول و محدوديتهائی برای افراد وجود داردمثلا اگر مردی  در لباس خواب از خانه خارج شود و يا حتی با پيژامه بيرون بیايد ، پليس ممانعت میکندو به عنوان اينكه اين عمل برخلاف‏ حيثيت اجتماع است آن فرد را جلب می‏كند . وقتی مادر یک جامعه اسلامی زندگی میکنیم بایدهمه به آن قوانین ملزم باشند

وی اذعان کرد: دارالولایه سیستان به دینداری وپایبندی به اصول ومقیدات مذهبی درطول تاریخ شهره است اما متاسفانه امروز عوامل متعددی باعث شده وضعیت حجاب در منطقه تغییرکندونگران کننده باشد.  

امام جمعه شهر علی اکبر عنوان کرد: بایدهم خانواده هامراقبت کنندباارتباط صمیمی شیوه صحیح معاشرت کردن را به فرزندانشان آموزش بدهندواجازه ندهندماهواره وفضای مجازی تربیت غیردینی وناصحیح را بدست بگیرد وهم مدارس به ویژه دانشگاههاوظایف خود را درست انجام دهند افرادی که ازشهرستانهای مختلف بافرهنگهای مختلف وگاهاناهمسو بافرهنگ غنی اسلامی وفرهنگ مردم سیستان وارد دانشگاههای منطقه میشوندمدیریت وارشادشود.


انتهای پیام

Share/Save/Bookmark