داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زابل؛
هفته وحدت، فرصت ابراز محبت و مودت و برادری مسلمانان است
کد مطلب: ۵۶۱۵۵
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۱
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زابل عنوان کرد: هفته وحدت، بهترین فرصت ابراز محبت، مودت و برادری در بین تمامی مسلمانان است.
هفته وحدت، فرصت ابراز محبت و مودت و برادری مسلمانان است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ حجت الاسلام محسن عارفی در گفتگو با خبرنگار اوشیدا ابراز داشت: همه ساله در ایام ولادت حضرت رسول که به عنوان هفته وحدت نامیده می شود فرق مذهبی اسلام با شناخت و معرفت و بیش از پیش مبانی و اصول اسلام به برادری و محبت بیشتری سوق داده می شوند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی زابل ادامه داد: در فضای مسموم امروز که دشمن سعی در جلوگیری از موج اسلام خواهی و اسلام گرایی دارد و دور تا دور ایران اسلامی اختلاف و برادر کشی موج می زند حفظ و گسترش وحدت بین مسلمانان از ضروریات امت اسلامی است، این امر مهم منجربه انجام و قدام بیشتر اسلام در مقابل کفر و استکبار و نجات مستعضعفان از زیر بوق مستکبران خواهد شد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: از مصادیق مهم وحدت حفظ حرمت ارزش های و فرق های مذهبی و اقرار به مقدساتشان و همچنین اتکا به قرآن و سنت پیامبر و اهل بیت ما و آموزه های اخلاقی است و این هفته با تشکیل جلسات و محافل شادی و سرود مشترک می تواند محبت و برادری را افزایش داد تا باعث قوام اسلام و نظام اسلامی شود و در واقع هفته وحدت جهت به نمایش در آوردن وحدت میان مسلمین در ایران و قرار گرفتن این الگو برای دیگر جوامع مسلمان می باشد.

عارفی تصریح کرد: قرآن کریم به صراحت به مسلمانان دستور به حفظ وحدت می دهد و می فرماید همه با هم به رشته الهی درآویزید و متفرق نشوید و مبادا با هم کشمکش کنید ک نسبت به یکدیگر بد دل خواهید شد و نهایتا شکوه و شوکتتان بر باد خواهد رفت.

وی همچنین افزود: بسیار واضح و مبرهن است که چه کسانی و چه دولت هایی امروز از اختلاف و تفرقه و برادر کشی میان مسلمانان سود می برد و متاسفانه دولت مردان به ظاهر مسلمان عربستان و امارات و کویت و بحرین با پشتیبانی آمریکا و انگلیس و فرانسه و اسرائیل و با تجهیز داعش و گروه های تروریستی روز به روز بر تکه و پاره کردن امت پیغمبر (ص) بر می دارند.

انتهای پیام//
Share/Save/Bookmark