داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
در کارگاه آموزشی تخصصی ائمه جماعات مساجد زابل مطرح شد؛
نقش ارزنده روحانیون در پیشگیری از انحرافات/ سومدیریت و بی برنامگی برخی مدیران منطقه هزینه سنگینی برای نظام در بردارد
کد مطلب: ۶۳۲۳۸
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۰
رئیس اداره تبلیغات اسلامی زابل گفت: روحانیون با توجه به جایگاهی که در جامعه دارند نقش ارزنده و به سزایی در پیشگیری از انحرافات دارند.
نقش ارزنده روحانیون در پیشگیری از انحرافات/ سومدیریت و بی برنامگی برخی مدیران منطقه هزینه سنگینی برای نظام در بردارد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ حجت الاسلام و المسلمین محسن عارفی در کارگاه آموزشی تخصصی ائمه جماعات مساجد زابل که با حضور ائمه جماعات و روحانیون منطقه سیستان در محل دادگستری و با حضور دادستان زابل با موضوع نقش روحانیون در پیشگیری از آسیب های اجتماعی برگزار شد، عنوان کرد: جایگاه روحانیون در بین اقشار مختلف جامعه بسیار خوب است بنابراین می توانند تاثیر به سزایی در کاهش انحرافات و بزهکاری ها و ارتقا رشد جامعه شوند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی زابل خاطرنشان کرد: روحانیون وائمه جماعات به عنوان پیشانی انقلاب باید در تراز انقلاب باشند و با رصد هرگونه انحرافی درجامعه به فکر مقابله و پیشگیری آن باشند.

درادامه جلسه دادستان شهرستان زابل با بیان اهم آسیب های اجتماعی منطقه اظهار کرد: اعتیاد، بزهکاری، طلاق عاطفی و حقیقی، فرهنگ های غلط اخلاقی و اجتماعی از مهمترین آسیب های اجتماعی به شمار می روند که باید با فرهنگ سازی در کنار اقدامات اجرائی و قانونی با آنها مقابله کرد.

محمد سرگزی افزود: یکی دیگر از آسیب های اجتماعی سومدیریت وبی برنامگی برخی مدیران درمنطقه است که در فضای عدم اطلاع رسانی و ارتباط مردم، در امنیت شغلی به سر می برند و دغدغه خدمت مجاهدانه و خالصانه را ندارند که این خود هزینه سنگینی برای نظام و رهبری خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: روحانیون و ائمه جماعات به عنوان امید جامعه و مطالبه گر حقوق مردم باید مشکلات را رصد و به دور از تعارف و مماشات ضعف ها و نارسایی ها را گوشزد کنند.

دادستان شهرستان زابل فساد و تبعیض در برخی دستگاهها را منشا بسیاری از آسیب های اجتماعی معرفی و تاکید کرد: تک تک آحاد جامعه به ویژه روحانیون باید آتش به اختیار امر به معروف و نهی ازمنکر در جهت اصلاح امور انجام دهند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark