داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
امام جمعه بنجار:
کسی که ندای تفرقه سر بدهد مزدور دشمن است
کد مطلب: ۷۴۳۰۸
تاریخ انتشار:جمعه ۲۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۰
نماز جمعه شهر بنجار به امامت حجت الاسلام والمسلمین محمود پارسا برگزار شد.
کسی که ندای تفرقه سر بدهد مزدور دشمن است
به گزارش اوشیدا؛ حجت الاسلام والمسلمین محمود پارسا امام جمعه شهر بنجار در خطبه های نماز جمعه با اشاره به سالروز شهادت دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: یکی از نیازهای ضروری جامعه امروز وحدت و همدلیست که باعث پیشرفت و آبادانی می شود.

وی افزود: وجه مشترک همه مذاهب و ادیان الهی وحدت و مودت و همدلی هست که طبق فرمایش حضرت امام خامنه ای هر فردی که ندای تفرقه را در جامعه اسلامی سر دهد آن فرد نه شیعه و نه سنیست بلکه مزدور دشمن است و حساب مردم عادی و شهروندان و پیروان ادیان و مذاهب از سایر افراد مغرض و هتاک جداست.

امام جمعه شهر بنجار گفت: اینکه فردی بخواهد با توهین به مقدسات مشهور و معروف شود قطعا نتیجه بر عکس خواهد داد و هر گونه توهین و اهانت به مذاهب رسمی کشور را محکوم و از سیستم های اطلاعاتی و امنیتی و قضایی درخواست داریم که اگه بواسطه توهین به مذهب آرامش روحی و روانی و اعتقادی تحت تاثیر قرار بگیرد آن فرد در هر جایگاهی باشد چه شیعه چه سنی با فرد خاطی برخورد قاطع کنند تا عبرتی برای سایرین شود.

وی ادامه داد: اساسأ مطرح کردن چنین شبهاتی در محافل عمومی آب در آسیاب دشمن ریختن است در حالی که اصل شبهه باطل و فاقد سند تاریخی است.

خطیب جمعه شهر بنجار به ۳۰ آذر ماه شب یلدا پرداخت و گفت: این شب فرصتی برا صله رحم و رفع کدورت هاست و از این شب استفاده صحیح کنیم و به بطالت نگذرانیم که حسرت آن ساعات را نخوریم .


حجت الاسلام والمسلمین پارسا در پایان به مسئله و اولویت اصلی منطقه سیستان که آب است پرداخت و افزود : برای رفع تنش های آبی باید به دنبال راهکار و جایگزین منابع آبی پایدار باشیم و مسئولین این را هر چه زودتر عملیاتی کنند و شایعه انتقال دکل حفاری چاههای ژرف از منطقه سیستان نگرانی هایی را در بین عموم مردم ایجاد کرده که لازم است مسئولین مربوطه جواب افکار عمومی را بدهند تا باعث ناامیدی مردم شریف سیستان نشود .


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark