داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف وامور خیریه استان؛
از اجرای ۸۶ برنامه در دهه وقف امسال خبر داد
کد مطلب: ۶۵۰۴۷
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۵
 معاون فرهنگی اداره کل اوقاف وامور خیریه استان افزود:  این ایام بهترین فرصت است تا خدمات و برکات وقف در جامعه  ترویج داده شود.
از اجرای ۸۶ برنامه در دهه وقف امسال خبر داد
حجت الاسلام محسن اشرفيان در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت : دهه وقف امسال از ۱۵ آبانماه شروع و تا ۲۵ آبانماه ادامه خواهد داشت بیش از 86 برنامه را در دهه وقف در استان در قالب برنامه های فرهنگی ، صنفی و دیداری خواهیم داشت.

 معاون فرهنگی اداره کل اوقاف وامور خیریه استان افزود:  این ایام بهترین فرصت است تا خدمات و برکات وقف در جامعه  ترویج داده شود و نباید به موضوع وقف به عنوان مسئله ای اداری نگاه نشود چراکه این امر موجب می شود  وقف محصور شود .
 
وی بیان داشت: خدمات رسانی در مساجد، تکایا، و بقاع متبرکه استان، در مکان های وقفی انجام می شود و این امر نشان از خدمات رسانی گسترده وقف است لذا با همه این خدمات رویکرد ما یک رویکرد مساعدتی است و با دید اقتصادی به مسئله نگاه نمی کنیم.
 
 وی بیان داشت : وقف مشارکتی موجب ترویج وقف همگانی می شود قدم اول را مردم در جهت وقف بر می دارند و سود آن را نیز خود مردم می برند بنابراین ما معتقد هستیم در اجرای عدالت اجتماعی این وقف است که می تواند اثرگذار باشد. استان سیستان و بلوچستان استاني مذهبی است و در سال جاری 84 وقفی داشته ایم سیستم اوقاف یک سیستم برنامه محور است
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف وامور خیریه استان تصریح کرد: از دیگر برنامه های دهه وقف در استان برپایی ایستگاه همه واقف باشیم، برگزاری نشست های صنفی تخصصی، همایش یاوران وقف، تبلیغات و اطلاع رسانی و ایجاد وقف های جدید از جمله مهم ترین برنامه های دهه وقف است که در سطح استان برگزار می شود.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark