داخلی آرشيو گفتگو صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان زابل در گفتگو با اوشیدا:
کاهش خطرات و رعایت نکات ایمنی مهمترین خواسته پلیس در چهارشنبه سوری است
کد مطلب: ۳۷۰۵۷
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۱۴
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان زابل گفت: از شهروندان درخواست می‌کنیم به محض مشاهده خرید و فروش مواد محترقه به هر شکل سریعا ماموران نیروی انتظامی‌ را در جریان قرار دهند.
کاهش خطرات و رعایت نکات ایمنی مهمترین خواسته پلیس در چهارشنبه سوری است
محمد نوربخش فرمانده نیروی انتظامی شهرستان زابل در گفتگو با خبرنگار اوشیدا در خصوص چهارشنبه سوری اظهار داشت: هر ساله با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال شاهد حوادث تلخ چهارشنبه سوری هستیم. متاسفانه در سالهای اخیر مراسم چهارشنبه سوری شکل سنتی خود را از دست داده و تبدیل به بازیهای خطرناک با مواد منفجره و محترقه شده است.

نوربخش گفت: در شهرستان زابل بروز اینگونه حوادث نسبت به دیگر مناطق بسیار کمتر است و ما شاهد حوادث کمتری در این منطقه بودیم.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان زابل با بیان اینکه والدین و مسئولان واحد‌های آموزشی باید با هشدار به نوجوانان و جوانان آنها را از خطرات و عوارض وحشتناک بازی با آتش و ترقه و مواد منفجره آگاه سازند، اظهار کرد: از شهروندان درخواست می‌کنیم به محض مشاهده خرید و فروش مواد محترقه به هر شکل سریعا ماموران نیروی انتظامی‌ را در جریان قرار دهند.

وی با بیان اینکه والدین در این روزها برای حفظ سلامت فرزندان خود مراقبت و نظارت بیشتری بر آنها اعمال کنند، بیان کرد: معمولا کودکان خود زشتی آتش بازی را به دلیل خطرات آن درک می‌کنند و به همین دلیل اغلب کبریت و ترقه و مواد آتش‌زا را در نقاط غیر قابل دید مثل انباری، زیرزمین یا در داخل کمد و کیف و وسایل شخصی خود مخفی می‌کنند که همین امر از عوامل بروز حریق و حادثه است، لذا توصیه می‌کنم حتی‌الامکان درب این محل‌ها را قفل کرده و این مکان‌ها و وسایل شخصی فرزندان خود را مورد بازرسی قرار دهید.

این مسئول انتظامی هدف پلیس در روز چهارشنبه سوری را ایجاد نشاط بیشتر با تامین امنیت و جلوگیری از بروز حوادث ناگوار برشمرد و عنوان کرد: کاهش خطرات و رعایت نکات ایمنی مهمترین خواسته پلیس در بحث های عمومی بویژه چهارشنبه آخر سال است.
Share/Save/Bookmark