داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
خروج کالاهای اساسی کشور در سایه بی تدبیری مسئولین/5 واحد متخلف پلمپ شدند
کد مطلب: ۶۵۸۶۷
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۵
برخی از قاچاقچیان مرغ را به صورت قطعات جداگانه در خودروهای حامل بار جاساز می کنند وبه صورت قاچاق به افغانستان صادر می کنند.
خروج کالاهای اساسی کشور در سایه بی تدبیری مسئولین/5 واحد متخلف پلمپ شدند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ مرز میلک در شمال استان سیستان و بلوچستان فرصت مناسبی برای تبادل کالا با کشور همسایه به شمار می رود که به طور کل روزانه بسیاری از ترانزیت های ایرانی و خارجی فرصت عبور از میلک را دارند و به کشور افغانستان کالاهای خارجی وارد می کنند.

از آنجایی که کشور افغانستان به عنوان یک کشور مصرف کننده به شمار می رود، واردات از مرز میلک تقریبا صفر است و تمامی عبور و مرور ها از این مرز به واسطه صادرات کالا به این کشور صورت می گیرد.

اخیرا برخی از سودجویان داخلی از شهرهای نزدیک به مرز میلک اقدام به خروج کالاهای اساسی و پر مصرف داخلی به مرزهای افغانستان کرده اند.

جدا از خروج گاز، نفت، بنزین و همچنین گازوئیل که همواره قاچاقچیان برای به دست آوردن معیشت زندگی خود آن ها را به خارج از ایران صادر می کنند، در جدیدترین اخبار شنیده می شود که مرغ نیز به صورت جداگانه به افغانستان قاچاق می شود.

طبق شنیده ها از شهروندان شهرستان زهک برخی از قاچاقچیان مرغ را به صورت قطعات جداگانه در خودروهای حامل بار جاساز می کنند وبه صورت قاچاق به افغانستان صادر کرده تا شهروندان علاوه بر مواجه شدن با کمبود این کالا در سیستان، با افزایش قیمت آنها نیز مواجه شوند.

چندی قبل در حالی که سیلندر های گاز به افغانستان قاچاق می شد، شهروندان سیستانی با کمبود مطلق گاز رو به رو بودند، این درحالی است که اکنون با شنیدن زمزمه های گران شدن مرغ نیز موجی از قاچاق این محصول به افغانستان شنیده می شود.

چندی قبل رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان زهک از پلمپ پنج واحد متخلف در این شهرستان خبر داد و گفت: در راستای جلوگیری از خروج کالای اساسی از سطح شهرستان زهک توسط بازرسین اداره صنعت و معدن و تجارت این شهرستان پنج واحد صنفی متخلف پلمپ شد.

میش مست رئیس اداره صنعت و معدن و تجارت شهرستان زهک گفت : در این راستا چندین مرحله به واحد‌های فوق تذکر داد شده ولی در نهایت باتوجه به عدم همکاری واحد های فوق پلمپ گردید.

طبق شواهد موجود مرغ و همچنین دانه مرغی بیشترین کالای صادرشده به کشور افغانستان هستند .انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark