داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
معاون اول رئیس جمهور در جلسه شورای اداری در زابل؛
تصویب منطقه آزاد تجاری سیستان در هفته های آینده/ تالاب هامون دوباره احیا می شود
کد مطلب: ۳۹۸۵۷
تاریخ انتشار:شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۸
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه دولت در توسعه و پیشرفت سیستان مصمم است ،افزود: این توسعه را با برنامه های جامعی محقق خواهیم کرد.
تصویب منطقه آزاد تجاری سیستان در هفته های آینده/ تالاب هامون دوباره احیا می شود
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در جلسه بررسی مسایل و مشکلات منطقه سیستان که با حضور تعدادی از وزرای و جمعی از مسئولان کشوری و استانی در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه زابل برگزار شد، اظهار داشت: سیستان برای هر ایرانی افتخار آمیز است.

جهانگیری افزود: در طی سفری که به چابهار و زاهدان داشتم و گفتگو های که با مسئولان این استان صورت گرفت و همچنین تاکیدی که مقام معظم رهبری برای سفر به این منطقه داشتند هر چند با تاخیر صورت گرفت اما اکنون در جمع سیستانی های غیور قرار گرفتیم.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: در مقطعی زمانی قرار داریم که از یک سو تشکیل سیاست های اقتصاد مقاومتی و حضور دولت و ملت در کنار هم و همچنین برنامه های که دولت تدبیر و امید دارد همه اینها فرصتی است که نگاه به مناطق محروم بیشتر شود.

وی با اشاره به مقطع پسا تحریم گفت: به هر حال دولت در طی دو سال اخیر با وجود انتقاداتی که از سوی برخی به راحتی به این دولت صورت می گیرد با وجود همه بدهی ها ،کمبودها و تحریم ها ،دو سال پرافتخاری را سپری کرد.

این مسئول عنوان کرد: باید کشور عاقلانه و با تکیه بر نیروهای سیاسی و بدون توجه به گرایش های سیاسی پیش برده و اگر همه این گروهها با هم یکی شوند ملت ایران پیروز است .

جهانگیری به مذاکرات هسته ای اشاره کرد و گفت: در طی این دو سال توانستیم از تحریم و توطئه ای که دشمنان این نظام کرده بودند با موفقیت و قدرت عبور کنیم و تحریم ها را بشکنیم و به آینده ای روشن فکر کنیم.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه دولت در توسعه و پیشرفت سیستان مصمم است ،افزود: این توسعه را با برنامه های جامعی محقق خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: پایانه مرزی میلک یکی از قطب های صادراتی مهم در مرزهای شرقی کشور است که باید توسعه یابد چرا که مرز تبادل کالا با کشور افغانستان است و از این جهت ضمن بازار یابی در آن سوی مرز این پایانه نیز تقویت شود..

این مسئول همچنین گفت: مشکلات زیست محیطی و ریزگردها در منطقه سیستان باید حل شده تا از مشکلات مردم این منطقه کاسته شود.

وی با اشاره به اینکه قبل از تحریم در حدود دو میلیون بشکه نفت در روز تولید داشتیم ،گفت: با آغاز تحریم ها این میزان به یک میلیون رسید،منابع نفتی خوبی داریم که باید خوب استفاده شود.

این مقام مسئول به پروژه گاز رسانی در این استان اشاره کرد و افزود: ان شالله با سفر وزیر نفت به این استان شبکه گاز رسانی در سیستان و بلوچستان و حتی زابل داشته باشیم ،هر چند که ممکن است صرفه اقتصادی نداشته باشد.

جهانگیری با اشاره به اینکه دشمنان قصد دارند امنیت را در منطقه خاورمیانه به چالش بکشانند،گفت: در سرتاسر مرزهای ایران کانون های از بحران قرار گرفتند و ملت ایران باید قدر امنیت امروز را که با تکیه بر همین مردم است  را بداند و در واقع پاسداران اصلی مرزها مردم هستند .

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه مصوبه منطقه آزاد تجاری سیستان طی چند هفته آینده در دولت به تصویب خواهد رسید، گفت: با راه‌اندازی منطقه آزاد تجاری در سیستان برای برطرف کردن مشکلات در این منطقه تاثیر بسزایی داشته باشد.

وی عنوان کرد: باید نیازسنجی از کشورهای افغانستان و پاکستان صورت بگیرد و این استان نیازهای این دو کشور را تولید و صادر نماید.

معاون اول رئیس جمهور همچنین تاکید کرد: باید از فرصت ها استفاده کرد و ان شالله تالاب هامون با پیگیری رئیس سازمان محیط زیست و استاندار سیستان و بلوچستان دوباره احیا شود.

وی با تاکید بر اینکه بحث دام در این منطقه باید جدی گرفته شود ،اظهار کرد: باید کاری کرد که گوشت از خارج وارد نکنیم و پرورش دام بصورت جدی در این منطقه دنبال شود.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark