داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۴
 
در جشن گلریزان اهدا شد،
کمک یک میلیارد و 500 میلیون ریالی خیران به زندانیان جرائم غیر عمد در زابل
کد مطلب: ۳۸۸۰۴
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۱۲
فرماندار ویژه زابل گفت: مردم خیر و نیکوکار این شهرستان یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی در جشن گلریزان امسال برای کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد اهدا کردند.
کمک یک میلیارد و 500  میلیون ریالی خیران به زندانیان جرائم غیر عمد در زابل
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: همایش گلریزان آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه زابل برگزار شد .

حجت الاسلام بندانی رئیس دادگستری زابل در این مراسم گفت: امیدواریم کمک‎های قابل توجهی برای کمک به زندانیان جرایم غیر عمد را شاهد باشیم تا بتوانیم در اولویت اول به زندانیان شهر زابل رسیدگی کنیم.

وی افزود: اینگونه کمک ها از سوی خیرین و نیکوکاران به عنوان یک ثواب و خیرات برای تمام سال مد نظر و تداوم داشته باشد و محدود به جشن‌های گلریزان و مراسمات این چنینی نباشد تا هر چه سریع‌تر گره از مشکلات زندانیان جرایم غیر عمد گشوده شود.

بندانی خاطر نشان کرد: بر اساس آموزه‎های دین مبین اسلام هیچ مسلمانی نمی‌تواند از احوال برادر دینی خود بی‌اطلاع باشد و در این بین کمک به حفظ آبروی مومنی که به دلایلی همچون دیه تصادفات، مهریه، معاملات و... به صورت غیر عمد محبوس است اهمیت زیادی دارد که می‎توان با بهره گیری از کمک های اقشار مختلف جامعه این برادران و خواهران که بدون هیچ سوء نیتی گرفتار شده‌اند را یاری رساند و بدون تردید این اعمال بسیار پسندیده و باقیات صالحات محسوب می‌شود.

بامری مدیرعامل ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان همچنین در این مراسم گفت: در سال گذشته ۹۶ زندانی جرائم غیر عمد با کمکهای خیرین و نیکوکاران آزاد شدند که از این تعداد چهار نفر زن و بقیه مرد بودند.

مسئول ستاد دیه استان اظهار کرد:در طول سال گذشته زمینه آزادی ۱۱۲ نفر زندانی جرائم غیرعمد فراهم شد.

وی تصریح نمود: مجموع جرائم پرداختی بابت این تعداد زندانی ۱۱۸ میلیارد ریال بود که ۵۶ میلیارد ریال آن از سوی شاکیان گذشت شد و ۵۴ میلیارد ریال نیز از سوی ستاد دیه کشور و استان تامین شده است.

بامری با اشاره به آمار بالای مهریه و نفقه در منطقه سیستان گفت: در منطقه سیستان تصادفات رتبه دوم و جرائم مالی رتبه سوم را دارد.

وی بیان کرد:از بین ۱۵ شهرستانی که تا این لحظه جشن گلریزان برگزار کردند، زابل پس از زاهدان، چابهار و کنارک رتبه چهارم را از حیث مبلغ اهدا شده دارد.

هوشنگ ناظری فرماندار ویژه زابل در این همایش گفت: مردم سیستان همواره نشان داده اند که از روحیه کمک به همنوع برخوردارند و حتی در اوج سختی ها و مشکلات منطقه که بیش از ۱۸سال خشکسالی را تحمل کردند هیچگاه عمل خداپسندانه کمک به نیازمندان و زندانیان جرائم غیرعمد را فراموش نکرده اند.

وی بیان کرد: این میزان کمکها از سوی قشرهای مختلف از جمله کسبه، بازاریان، صنوف مختلف، مهندسین، پزشکان، پیمانکاران، فروشندگان، جایگاه داران، سردفتران، ورزشکاران، سازمان نظام مهندسی، کشاورزان، دامداران و ادارات مختلف شهرستان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد جمع آوری و بحساب مربوطه واریز شده است.

ناظری گفت: مردم خیر و نیکوکار این شهرستان یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در جشن گلریزان امسال برای کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد اهدا کردند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark