داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
با هدف کنترل فشارخون بالا ؛
طرح سه شنبه هاي سلامتی در بيمارستان امام خميني (ره) زابل اجرامی شود
کد مطلب: ۶۸۳۰۶
تاریخ انتشار:سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۶
رئیس بيمارستان امام خمینی(ره) زابل گفت: فشار خون بالا بیماری‌است که امروزه به دلیل سبک زندگی کم‌ تحرک و رژيم‌های غذایی نامناسب به شدت رواج پیدا کرده است.
طرح سه شنبه هاي سلامتی در بيمارستان امام خميني (ره) زابل اجرامی شود
محمد علی دروهی در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: در اين طرح كه هر سه شنبه در محل اورژانس و آزمايشگاه بيمارستان امام خميني (ره ) انجام ميپذيرد، افراد بالاي ٣٠ سال ، بیماران کلیوی و زنان باردار مي توانند با مراجعه به صورت رايگان فشار خون خود را مورد ارزیابی قرار داده و در صورت تشخیص فشار خون بالا از طریق همکاران، به ويزيت تخصصي ارجاع داده شوند.

وی با بیان اینکه، علائمی همچون سرگیجه، سردرد و خونریزی بینی که معمولا به ندرت دیده می شوند، از جمله علائم هشدار دهنده فشارخون محسوب می شوند، افزود: علائم فشار خون بالا عموما محدود هستند و گاهی هیچ نشانه‌ای از این بیماری در فرد دیده نمی‌شود و خیلی از افراد بدون آنکه اطلاعی از آن داشته باشند، سال‌ها دچار این بیماری هستند.

دروهی در ادامه گفت: در حقیقت، فشار خون بالا اگر کنترل نشود، به سرخرگ‌ها آسیب می‌رساند و همچنین عاملی خطرناک برای بروز سکته قلبی و مغزی و بیماری های قلبی و عروقی است.
رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) زابل تصریح کرد: سنجش فشار خون خصوصا در افراد بالاي ٣٠ سال بسيار با اهميت مي باشد.

وی در خصوص بهبود فشار خون، تغذیه سالم را یکی از مؤثرترین راه‌ها برای کاهش فشار خون دانست و به شهروندان توصیه کرد تا غذاهایی که حاوی مقادیر کمتری نمک و سدیم هستند و پتاسیم بیشتری دارند مصرف کنند.

وی تحرک و ورزش کردن را یکی دیگر از تغییرات مهم سبک زندگی برای مدیریت فشار خون بالا، عنوان و خاطرنشان کرد: با تغذیه‌ی سالم و ورزش منظم، می‌توان به کاهش وزن نیز کمک کرد به گونه ای که مدیریت وزن باعث کاهش کلسترول و فشار خون می‌شود و در نتیجه خطراتی که ممکن است در صورت اضافه وزن رخ دهد نیز کاهش پیدا می‌کنند.

رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) زابل همچنین جلوگیری و از بین بردن استرس را از دیگر راههای کاهش فشارخون بالا ذکر کرد و افزود:داروها و تغییراتی که در سبک زندگی به وجود می‌آورید باید ادامه‌دار باشند تا بتوان همیشه فشار خون‌ را ثابت نگه داشت چراکه، روش‌های درمانی خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و سکته‌ مغزی را نیز کاهش می‌دهند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark