داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
پرورش ماهی اشتغالی پر سود برای بومیان هامون
کد مطلب: ۷۲۶۲۶
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۸
استخر های پرورش ماهی زیر نظر شیلات آبهای داخلی در یک برهه از زمان باعث شد تا ماهی سفید بومی سیستانی در این نوع استخرها پرورش یابد و نسل آنها منقرض نشود.
پرورش ماهی اشتغالی پر سود برای بومیان هامون
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ یکی از مهمترین فعالیت هایی که توانست در دوران دو دهه خشکسالی در شمال سیستان و بلوچستان بخشی از مشاغل سنتی مردم این منطقه را زنده نگه دارد احداث استخرهای پرورش ماهی بود.

استخر های پرورش ماهی زیر نظر شیلات آبهای داخلی در یک برهه از زمان باعث شد تا ماهی  سفید بومی سیستانی در این نوع استخرها پرورش یابد و نسل آنها منقرض نشود.

این در حالی است که امروز به دلیل آبگیری بخش هایی از تالاب هامون، و همچنین بازگشت آب از طریق رودخانه ها به کشورهای همجوار ماهی بومی سیستان به این کشورها نیز صادر شده است.

در همین رابطه عیسی میرانی شاهرودی در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: در سیستان و بلوچستان و استخرهای پرورش ماهی شمال این استان انواع ماهی ها که بیشتر مورد استقبال شهروندان قرار می گیرد پروش داده می شود.

وی افزود: حتی برای اولین بار در منطقه سیستان ماهی سی باس پرورش داده شده است که این امر باعث پرورش گونه جدید آبزیان در استان خواهد شد.

شاهرودی بیان کرد: تعداد ۱۱ هزار بچه ماهی سی باس در محل آب های ژرف رها سازی شده اند که با پرورش این نوع ماهی اشتغالزایی را به همراه خواهد داشت.

وی گفت: همچنین فراوری و بسته بندی ماهیان استخرهای پرورش ماهی وتالاب هامون در خود منطقه انجام می شود که باعث اشتغالزایی در منطقه به ویژه زنان منطقه سیستان شده است.انتهای پیام/


Share/Save/Bookmark