داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
براساس گزارش اسکوپوس:
رشد ۴۹ درصدی علم در دانشگاه زابل
کد مطلب: ۶۲۷۶۲
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۱۱
رئیس دانشگاه زابل گفت: طی سال های اخیر تولید علم در دانشگاه زابل رشد قابل توجهی به میزان ۴۹ درصد داشته است.
رشد ۴۹ درصدی علم در دانشگاه زابل
موسی بهلولی در گفت وگو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: عمده‌ترين شاخص توليد علم، تعداد مقالات علمي نمايه شده یک مؤسسه در پایگاه های استنادی معتبر بین المللی و نيز تعداد استنادها (citation) به مقالات آن مؤسسه می باشد.

وی با بیان اینکه هر يك از اين شاخص‌ها، اهميت خاص در سنجش تولید علم دارد، ادامه داد: به گونه ای که تعداد مقالات نمايه شده، بيانگر رشد كمّي توليدات علمي مؤسسه و تعداد استنادهاي مرتبط با آنها، نشانگر اثربخشي مقالات چاپ شده، سطح كيفي آنها و میزان استفاده از آنها می باشد.

بهلولی با بیان اینکه اسکوپوس بزرگترین پایگاه چکیده و نمایه استنادی جهان است، عنوان کرد: این پایگاه ابزار دقیقی برای رصد تولیدات علمی نویسندگان و مؤسسات علمی و میزان استنادات آنها می باشد.

رئیس دانشگاه زابل تاکید کرد: بر اساس گزارش ارائه شده توسط پایگاه اسکوپوس، کمیت تولید علم در دانشگاه زابل از ۱۰۵ مقاله معتبر در سال ۲۰۱۰ به ۲۳۸ مقاله در پایان سال ۲۰۱۷ رشد داشته است که این رشد معادل ۴۹ درصد در هفت سال است.

بهلولی خاطر نشان کرد: بر اساس گزارش پایگاه اسکوپوس میزان استناد به مقالات دانشگاه زابل از ۱۷۳ استناد در سال ۲۰۱۰ به هزار و ۷۴ استناد در سال ۲۰۱۷ افزایش یافته که این افزایش معادل ۹۰ درصد است.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark