داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
رئیس بنیاد شهید زابل در گفتگو با اوشیدا،
اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی مستلزم همت و همدلی مردم و دولت است
کد مطلب: ۴۰۳۹۷
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۵۲
رئیس بنیاد شهید زابل گفت: بالا بردن توان تولید داخلی و استفاده از ظرفیت ها و استعدادهای بالقوه هر استان و شهر در کشور در اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی موثر خواهد بود و این مستلزم همت و همدلی مردم و دولت است.
اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی مستلزم همت و همدلی مردم و دولت است
امیر منصور فیروزی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران زابل در گفت و گو با اوشیدا در خصوص سیاست های اقتصادی مورد تاکید مقام معظم رهبری اظهار داشت: وقتی اقتصاد مقاومتی محقق می شود که مسائل و مشکلات بخش تولید در کشور حل شده باشد و از تولیدات داخلی حمایت شود.

وی با بیان اینکه زمانی که یک کشور از ورود کالاهای وارداتی به کشور جلوگیری کند یعنی توانسته روی تولیدات داخلی خودش تکیه کند،گفت: مهم ترین اصل در اقتصاد مقاومتی تکیه کردن بر تولیدات داخلی کشور و کاهش وابستگی به واردات است.

فیروزی در ادامه اظهار داشت: و زمانی اقتصاد مقاومتی در جامعه محقق می شود که مسائل و مشکلات بخش تولید در کشور حل شده باشد و با حمایت از تولید کننده ها توانسته باشیم وارد بازارهای جهانی برای رقابت با دیگر قدرت های اقتصادی شویم یعنی جزء صادرکنندگان باشیم نه مصرف کنندگان.

رئیس بنیاد شهید زابل افزود: با اجرایی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی و شعار سال که توسط مقام معظم رهبری مطرح شده، می توانیم در برابر زیاده‌خواهی‌ها و بهانه‌جویی‌هایی که در آینده در پیش رو داریم با توان بیشتر و بدون دادن امتیاز به قدرت های دیگر شرکت کنیم.

وی تصریح کرد: در چنین شرایطی است که موضوع اقتصاد مقاومتی و رویکردی که مقام معظم رهبری برای تقویت بنیه‌های اقتصادی مبتنی بر توانمندی‌های داخلی مطرح فرمودند، این بحث بیش‌تر از گذشته اهمیت و اولویت خود را نشان می‌دهد.

این مقام مسئول عنوان کرد: در پیاده سازی اقتصاد مقاومتی باید همه شهروندان سهیم باشند و این طرح تنها بر عهده دولت نیست بلکه مردم باید مشارکت داشته باشند چرا که در صورت عدم مشارکت و همکاری مردم اقتثصاد مقاومتی در جامعه محقق نمی شود.

فیروزی گفت: بالا بردن توان تولید داخلی و استفاده از ظرفیت ها و استعدادهای بالقوه هر استان و شهر در کشور در اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی موثر خواهد بود و این مستلزم همت و همدلی مردم و دولت است.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark