داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
​باز هم ادعای نماینده زاهدان تکذیب شد/ استناد نماینده قانون گذار به دروغ نویسی معاندین نظام!
کد مطلب: ۶۵۸۷۷
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۵
مسئول دبیرخانه کمیسیون فاقدین شناسنامه و مشکوک التابعین شورای تامین سیستان وبلوچستان گفت: ادعای یکی از نمایندگان زاهدان در مجلس شورای اسلامی مبنی بر وجود آمار حدود 100هزار فاقد شناسنامه در استان از اساس بی پایه، کذب و تنها یک جنگ روانی است.
​باز هم ادعای نماینده زاهدان تکذیب شد/ استناد نماینده قانون گذار به دروغ نویسی معاندین نظام!
میثم برازنده در گفتگو با عصرهامون اظهار کرد: طی روزهای گذشته یکی از نمایندگان مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با یک روزنامه اعلام کرد که حدود 100 هزار فاقد شناسنامه در سیستان وبلوچستان وجود دارد که هیچ اقدامی برای آنها انجام نشده است.

وی ادامه داد: از سال 1392 تا دی ماه امسال بالغ بر 28هزار و500 شناسنامه در استان صادر شده که حدود 8هزار 500پرونده را شامل می شود که 3 هزار پرونده دیگر نیز در حال بررسی است.

به گفته برازنده؛ افرادی که مدعی فاقد شناسنامه هستند شامل کسانی می باشند که هیچ گونه مستنداتی دال بر ایرانی بودن خود ارائه نکرده اند و عملاً مشمول بند 8 مصوبه شورای عالی امنیت کشور هستند که در نتیجه باید برای تشکیل پرونده از شورای تامین مجوزهای لازم را بگیرند.

وی تاکید کرد: در استان سیستان وبلوچستان بیشترین افراد فاقد شناسنامه کسانی هستند که متولدین حاصل
اینکه برخی افراد که در جایگاه های ارشد مدیریتی هستند و اعلام می کنند که حدود 100 هزار فاقد شناسنامه در استان داریم کذب محض و یک جنگ روانی است که باعث تشنج در جامعه می شود
از ازدواج زنان ایرانی با مردان غیرایرانی و خارجی هستند اما دلیل اینکه فرزندان آنها تاکنون موفق به دریافت شناسنامه نشده اند این است که اتباع بیگانه که با زنان ایرانی ازدواج کرده اند به صورت غیرقانونی، بدون پاسپورت و ویزا وارد کشور شده اند که تنها به ثبت شرعی واقعه ازدواج بسنده کرده و هیچ گونه سندی در دفاتر رسمی ثبت ازدواج و طلاق قانونی کشور ندارند که طبیعتاً این افراد شامل خدمات رسمی نمی شوند.

وی خاطرنشان کرد: علیرغم این مباحث؛ دولت طی دو ماه اخیر لایحه ای را به تصویب رسانده که برای فرزندان بالای 18 سال که چنین شرایطی دارند بر اساس ضوابط خاص و تعیین شده شناسنامه صادر شود اما اجرای این مصوبه نیازمند آن است که در مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد و بعد از تایید نهایی از سوی شورای نگهبان و ابلاغ به استان ها عملیاتی شود که تا امروز هیچ ابلاغی به ما نرسیده و امکان صدور شناسنامه نیز وجود ندارد.

مسئول دبیرخانه کمیسیون فاقدین شناسنامه و مشکوک التابعین شورای تامین سیستان وبلوچستان افزود: اما اینکه برخی افراد که در جایگاه های ارشد مدیریتی هستند و اعلام می کنند که حدود 100 هزار فاقد شناسنامه در استان داریم کذب محض و یک جنگ روانی است که باعث تشنج در جامعه می شود و این موضوع در حالی
از رسانه های رسمی منتشر می شود که حدود 90سال است در سیستان وبلوچستان ثبت احوال دایر شده و کار صدور شناسنامه را انجام داده پس این ادعا به هیچ وجه صحیح نمی باشد.

وی خاطرنشان کرد: اگر افراد فاقد شناسنامه وجود داشته باشند تنها شامل همین 3هزار پرونده تشکیل شده است که مستندات خود را ارائه کرده اند و در حال بررسی پرونده هایشان هستیم و اینکه فردی غیرایرانی و بعضاً افرادی که به صورت غیرمجاز وارد کشور شده اند و بدون هیچ مستندی تقاضای صدور شناسنامه بکنند و اشخاصی در جایگاه نماینده مجلس و مسئول؛ حامی آنها باشند جای شک و شبهه دارد.

وی ادامه داد: تاکنون در استان سیستان وبلوچستان 28هزار و500 شناسنامه صادر شده و این بدان معناست که حدود 8هزار و500 پرونده رسیدگی شده و اینکه فردی اعلام کرده بر اساس آمار رسمی حدود 50هزار فاقد شناسنامه داریم باید از وی پرسید آمار شما از کدام ارگان رسمی اخذ شده است؟! نه اداره ثبت احوال و نه استانداری چنین آماری را ارائه نکرده و لازم است تا شما منابع تان را اعلام کنید.

شایان ذکر است آمار بالغ بر 100 هزار فاقد شناسنامه در سیستان وبلوچستان تنها از سوی برخی کانال های خبری و رسانه های معاند نظام مطرح شده است که هدف شان ایجاد تفرقه و جنگ داخلی در سیستان وبلوچستان می باشد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark