داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
توصیه های دارویی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زابل در ایام تعطیلات نوروز
کد مطلب: ۵۸۴۱۵
تاریخ انتشار:دوشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۳
رییس دانشگاه علوم پزشکی زابل توصیه های نوروزی را جهت گذران ایامی شاد و بدون دغدغه برای خوانندگان اوشیدا دارد که در ادامه می خوانید.
توصیه های دارویی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زابل در ایام تعطیلات نوروز
علی اکبر نصیری در گفتگو با خبرنگار اوشیدا ابراز داشت: ضمن انجام خانه تکانی و گرد گیری عید، حتما در منازل خود با برخی داروهای نیمه مصرف شده مواجه خواهید شد که باید طبق آنچه در ادهمه ذکر می شود با آن ها برخورد کرد.


وی افزود: داروهایی که تاریخ انقضاء آنها فرا رسیده است از بسته بندی اصلی خارج و داخل کیسه زباله ریخته و معدوم نمائید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زابل خاطرنشان کرد: شربت های تاریخ گذشته (به جز آنتی بیوتیکها) را در فاضلاب خالی کرده و شیشه های آنها رو دور بریزید.

نصیری با بیان اینکه، سوسپانسیون آنتی بیوتیک را بعد از گذشت ده روز از مصرفشان داخل سطل زباله بیندازید تاکید کرد: قطره های چشمی که از باز شدن آنها یک ماه گذشته، دیگر استریل نمی باشد و باید دور ریخته شود.

وی همچنین گفت: ممکن است در ایام تعطیلات نوروز دسترسی شما به داروخانه های روزانه به دلیل تعطیلی مقدور نباشد ولی همیشه داروخانه های شبانه روزی و برخی داروخانه های روزانه که ملزم به باز بودن بصورت شیفت از پیش تعیین شده می باشند ، قابل دسترسی هستند.

وی در ادامه از داروخانه های کشیک در ایام تعطیلات نوروز ۹۶ در سطح منطقه سیستان خبر داد و گفت: داروخانه شبانه روزی دکتر آقاجانی، داروخانه شبانه روزی دکتر شفیعی، داروخانه شبانه روزی امام رضا (ع) در شهرستان زابل و داروخانه شبانه روزی نیکفرجام در شهرستان زهک، داروخانه شبانه روزی دکتر شهرکی در شهرستان هیرمند، داروخانه باراجی حلیم در شهرستان هامون و داروخانه ادیب در شهرستان نیمروز در ایام نوروز آماده خدمت رسانی به مردم هستند.

انتهای پیام///
Share/Save/Bookmark