داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
در نشست تخصصی شوراها در زهک مطرح شد؛
وظیفه شوراها مطالبه گری حقوق شهروندی از نهادهای مختلف اجرایی/ تکریم ارباب رجوع وظیفه همه دستگاه‌ها است
کد مطلب: ۶۲۳۱۱
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۲
دادستان زهک گفت: وظیفه شوراها مطالبه گری حقوق شهروندی از نهادهای مختلف اجرایی است.
وظیفه شوراها مطالبه گری حقوق شهروندی از نهادهای مختلف اجرایی/ تکریم ارباب رجوع وظیفه همه دستگاه‌ها است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ احد حیدری در نشست تخصصی شوراها و توسعه حقوقی شهروندی مبتنی بر قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که به مناسبت سالروز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در محل دادسرای زهک برگزار شد، عنوان کرد: شوراها نقش ارزنده ای در توسعه حقوق شهروندی دارند.

وی با بیان اینکه تکریم ارباب رجوع و خدمت به مردم وظیفه همه دستگاه‌ها و نهادها است، خاطرنشان کرد: خدمت به مردم وظیفه اصلی همه مسولین است و در این راستا باید رضایت مندی مردم را وسیله سنجش عملکرد خود قرار دهند.

دادستان زهک ادامه داد: باید طوری به مردم خدمت کرد که بعد از اتمام مسئولیت نگران عملکرد خود نباشیم بنابراین همه باید توان خود را در این راستا به کار گیریم.

وی به بیان نقش شوراها در تامین حقوق شهروندی و ارتقای احساس امنیت در آحاد جامعه از طریق انجام اقدامات پیشگیرانه از وقوع جرائم با ذکر مصادیق مختلف این امر پرداخت و تصریح کرد: نقطه اشتراک مسئولین تمامی دستگاه‌ها و نهادها که باعث پیوند و ارتباط گسست ناپذیر بین آنان می‌شود در هدف خدمت به مردم است.

حیدری تاکید کرد: دستگاه‌های مختلف باید نسبت به هم رویکرد مسئولانه داشته و هم پوشانی لازم را در انجام وظایف به‌عمل آورند.

وی اذعان کرد: احساس رضایتمندی درونی از انجام خالصانه و مجدانه وظایف محوله از پاداش‌های معنوی است که ارزشی وصف ناپذیر دارد بنابراین عملکرد مسئولین باید به نحوی باشد که در دوره خدمت و پس از آن این حس در فرد ایجاد، درک و تقویت شود.

دادستان زهک اضافه کرد: از اهداف تشکیل شوراها اداره امور جامعه بر اساس مقتضیات هر منطقه است، براین اساس شوراها باید مطالبه گر و تامین کننده حقوق شهروندی باشند به نحوی که ضروریات محلی نیز مورد لحاظ واقع شود و در این راستا باید به موازات فعالیتهای مختلف تعامل مناسب با دیگر نهادها به‌عمل آید.

رئیس شورای اندیشه و همفکری کانون بسیج حقوقدانان شهرستان زهک گفت: شوراها که با رای اعتماد مردم بر اساس قانون اساسی تشکیل شده باید مطالبه گر حقوق شهروندی از نهادهای مختلف اجرایی باشند.

رئیس شورای شهر زهک عنوان کرد: تعامل دستگاه قضا و شوراها در جهت توسعه حقوق شهروندی لازم است.

عباس میر ادامه داد: شوراها با عملکرد شایسته خود می تواند زمینه رشد و ارتقا هر منطقه را فراهم آورند.

گفتنی است؛ در پایان محمد سراوانی مسول کانون بسیج حقوقدانان شهرستان زهک در خصوص توسعه حقوق شهروندی بر اساس قانون اساسی جهت آموزش به شوراها و آحاد مردم از طریق برگزاری کارگاه های تخصصی در این زمینه اعلام آمادگی کرد.

انتهای پیام/ م س
Share/Save/Bookmark