داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
با وجود گذشت بیش از یک ماه از عمر شوراهای شهر جدید؛
شهرداران منتظر حکم مسولیت خود از استانداری هستند
کد مطلب: ۶۱۳۲۱
تاریخ انتشار:شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۲۲
علیرغم بیش از یک ماه از عمر شورای شهر جدید همچنان بسیاری از شهرداری های شهرهای منطقه سیستان حکم مسولیت خود را به طور رسمی دریافت نکرده اند.
شهرداران منتظر حکم مسولیت خود از استانداری هستند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ شهرداری مسولیت کلیدی و مهمی در هر شهر به شمار می رود به طوری که نبود شهردار برای یک شهر حتی به اندازه یک روز بی نظمی را برای شهر به ارمغان می آورد.

شهردارهای با مسولیت و با وجدان کاری شهری زیبا و منظم را به مردم خود هدیه می دهند اما شهرداران بی کفایت جز آلودگی و هرج و مرج و هدررفت منابع چیزی با خود به همراه ندارند.

شواهد حکایت از انتخاب شهردار در شهرهای مناطق سیستان دارد اما همچنان حکم مسولیت آن ها صادر نشده و این موضوع می تواند سبب سردرگمی مردم و کارکنان و همچنین ناکارآمدی افراد در وظایف محوله شود.

با تعیین تکلیف شهرداران این افراد می توانند با سرعت و دلگرمی بیشتر نسبت به انجام مسولیت ها و وظایف خود اقدام کنند و تغییرات بیشتری در شهرها ایجاد کنند که در این راستا انتظار می رود این موضوع در دستور کار مسولان مربوطه قرار گیرد.

یکی از کارکنان یکی از شهرداری های سیستان گفت: با گذشت یک ماه شهردارانی را که از طریق شورای شهر انتخاب شده هنوز حکم نهایی آن ها از طریق استانداری صادر نشده است.

محمد افزود: برخی از شهرداریهایی که با سرپرست اداره می شوند به دلیل عدم برنامه مناسب و توان ضعیف این سرپرستان در اداره امور شهر کیفیت خدمات به مردم به شدت افت کرده و احتمال هر گونه تخلف را در شهرداریها افزایش دهد.

این کارمند ادامه داد: انتظار می رود استانداری سیستان و بلوچستان در خصوص شهردارانی که بیش از یک ماه از انتخاب آن ها توسط شوراها گذشته است سریعتر اقدام کند چرا که هر روز تعلل در صدور احکام شهرداران فقط به ضرر مردم خواهد شد.

گفتنی است؛ حکم شهردار تهران پنج روز پس از انتخاب از طرف شورا شهرتهران توسط وزیر کشور صادر و ابلاغ شد اما همچنان سرنوشت شهرداران سیستان در هاله ای از ابهام است.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark