داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
فروش بنزین لیتری 2 هزار تومان در زابل/یکه تازی دلالان سوخت در افزایش قیمت ها
کد مطلب: ۶۵۷۵۰
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۶
بازار سیاه سوخت در سیستان این روزها علاوه بر اشتغالزایی پول هنگفتی را به جیب برخی از دلالان وارد کرده است.
فروش بنزین لیتری 2 هزار تومان در زابل/یکه تازی دلالان سوخت در افزایش قیمت ها
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ عمده مشکلات رانندگان در استان سیستان و بلوچستان کمبود سوخت خودرو های بنزین سوز است، این استان که به دلیل قاچاق سوخت به کشور افغانستان سهمیه بنزین خودرو ها در آن کاهش یافته است اکنون با چالش نبود سوخت دست و پنجه نرم می کند.
بسیاری از خودرو ها در طول یک ماه بیش از ۲۰۰ لیتر بنزین نیاز دارند، تاکسی داران، آژانس ها از جمله خودرو هایی هستند که به دلیل خدمات دهی به مردم به طور شخصی به سوخت بیشتری در ماه نیازمندند.
با این حال در اواسط هر ماه این رانندگان جهت تهیه سوخت مورد نیاز خود مجبور به خرید از بازار سیاه هستند، بازار سیاه سوخت در سیستان این روزها علاوه بر اشتغالزایی پول هنگفتی را به جیب برخی از دلالان وارد کرده است.

علی بزی یکی از فروشندگان سوخت به خبرنگار اوشیدا گفت: به دلیل اینکه زیاد از خودوری شخصی خود استفاده چندانی ندارم بنزین موجود در کارت سوخت را به یکباره با قیمت بالاتری به دلالان سوخت به فروش می رسانم.
وی افزود: این فروشندگان نیز لیتر به لیتر با قیمت بالاتر سوخت را به دست رانندگان می رسانند.
وی ادامه داد: برخی از جایگاه های سوخت هنوز کارت سوخت هایی در اختیار دارند که تنها به اشخاص علامت گزاری شده سوخت تحویل می دهند.
بزی ادامه داد : بارها توسط مردم دیده شده است که برخی از افراد با خودرو های به مراتب گران قیمت به جایگاه های سوخت می روند و طلب کارت می کنند که پمپ چی بلافاصله در اختیارشان قرار می دهد.
این شهروند سیستانی تصریح کرد: در سطح شهرستان زابل بسیاری از افراد اکنون به فروش سوخت مشغول هستند که این کار از یک سو به ضرر رانندگان و از طرفی به سود فروشندگان سوخت می شود ، قیمت هر ۱۰ لیتر سوخت بیست هزار تومان عنوان شده است که در برخی از مکان ها تا ۲۲ هزار تومان نیز فروخته می شود.
برخی از تاکسی ها در زابل به دلیل اینکه از بنزین استفاده نکنند از سیلندر های گاز به عنوان سوخت خودرو استفاده می کنند، که این امر نه تنها باعث ایجاد خطر برای جان مسافران می شود بلکه در بسیاری از موارد دیده شده است که این خودرو ها همانند یک بمب ساعتی متحرک عمل می کند و هر لحظه امکان انفجار آن وجود دارد.
گرانی سوخت آزاد و کمبود بنزین در کارت های سوخت همچنین باعث شده است تا کرایه برخی از مسیرها در منطقه سیستان افزایش پیدا کند که این امر باعث بروز اعتراض از سوی برخی از شهروندان شده است.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark