داخلی آرشيو خبر صفحه استان
۱
امتیاز مثبت 
۳
 
واکنش سید باقر حسینی به توهین صداو سیما به مردم سیستان
کد مطلب: ۱۴۱۷۰
تاریخ انتشار:جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۵۱
نماینده مردم سیستان گفت: در برنامه صرفاً جهت اطلاع مورخ 11/7/92شبكه دو سيما به گونه اي به مردم بزرگوار سيستان توهين گرديده است
واکنش سید باقر حسینی به توهین صداو سیما به مردم سیستان
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا:

جناب آقاي ضرغامي

رياست محترم سازمان صدا وسيماي جمهوري اسلامي ايران
با سلام و آرزوي توفيق
احتراماً به استحضار مي رساند با توجه به اينكه در برنامه صرفاً جهت اطلاع مورخ ۱۱/۷/۹۲شبكه دو سيما به گونه اي به مردم بزرگوار سيستان توهين گرديده است ، به پيوست جوابيه اي ارسال مي گردد .
خواهشمند است دستور فرمائيد در همان برنامه ضمن عذرخواهي از مردم شريف سيستان ، آن جوابيه نيز خوانده شود و يا اينكه ضمن دعوت از اينجانب توضيحات مرتبط را ارائه نمايم .

متن پيوست شده نيز بدين شرح است :

با سلام

احتراماً با توجه به پخش برنامه صرفاً جهت اطلاع! تحت عنوان ظرافت آقاي ظريف در تاريخ ۱۱ مهر سال۹۲ با اين مضمون :

در تهران يک همايش جهانگردي و ميراث فرهنگي برگزار شد با کلي ميهمان خارجي . خوب معمولا براي ميهمانهاي خارجي که بايد با فرهنگ ما آشنا بشن برنامه هاي لطيف و ظريف اجرا ميکنن . نه ؟! اما افرادي که داشتند برنامه اجرا ميکردند انگار لباس داروغه به تن کرده بودند و با شمشير و سيبيل هاي زوار در رفته و در حالي که يکيشون داشت يکي ديگر رو مي کشت ،ميخواستن خارجيها رو با فرهنگ ايراني آشنا کنند ! تصويري هم که از خارجيهاي حاضر در همايش پخش شد معلوم بود بيچاره ها حسابي ترسيده بودند . بگذريم .
به اطلاع مي رساند كه سيستان مهد تمدن ، فرهنگ و هنر ، حماسه و غيرتمندي و دفاع از ميهن است بهترين شاهد و گواه تاريخ ايران و شاهنامه فردوسي، آثار باستاني شهرسوخته ، دهانه غلامان ، كوه خواجه ، زاهدان كهنه ، ذوب فلزبراي اولين بار ،سیستم فاضلاب شهری و اوج تمدن شهر نشینی ، اولین انيمیشن ، اولين چشم مصنوعی و اولين جراحي مغز در دنيا و ... از جمله اولين هاي اين سيستان بزرگ است و اين گوشه اي از آن فرهنگ و تمدن است كه متاسفانه در برنامه اي ملي اينگونه به آن تاختند!

در خصوص شمشير و شمشير بازي كه صورت گرفت فقط به اين مورد بسنده مي نمايم كه : رقص شمشير نماد پهلواني و سلحشوري سيستانيان و نماد مبارزه رستم دستان با ديو پليد است.

گفتني است در زماني كه در تمام نقاط جهان اسلام و حتي در كنار كعبه مولدعلي (ع) به ساحت مقدس مولي الموحدين علي (ع) به دستور خلفاي بني اميه سب و لعن مي شد ، فقط سيستانيان اين ننگ را نپذيرفتند و به عهد و پيمان خود با پيامبراسلام محمد مصطفي (ص) و شير مرد دو عالم مرتضي علي ( ع) وفادار ماندند .
Share/Save/Bookmark
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۱۸:۵۰:۴۳
بله قطعا اگر آثای شهر سوخته به نمایش در می آمد بهتر گویای تمدن 7000 ساله ما می بود . (4295)