داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
در گفت و گو با رئیس شورای شهر زهک مطرح شد؛
نهضت آسفالت در شهرستان زهک آغاز شد/ ۹۰ درصد هزینه ساخت پل دوم زهک تخصیص یافت
کد مطلب: ۶۴۱۶۷
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۷
زیباسازی شهر و ایجاد امکانات مناسب از جمله وظایف محوله به هر شهرداری به شمار می رود که با اجرای درست آن می توان شهری در خور شان و در کنار آن آسودگی به شهروندان اهدا کرد.
نهضت آسفالت در شهرستان زهک آغاز شد/ ۹۰ درصد هزینه ساخت پل دوم زهک تخصیص یافت
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ اگر شهرداری ها به وظایف خود به خوبی عمل کنند و از رانت و بسیاری از فسادهای مالی و هدررفت بیت المال خودداری کنند به طور حتم تمامی شهرها در حد استاندارد و حتی فراتر از آن خواهند رفت.

مردم با انتخاب شوراهای شهری در حقیقت به دنبال انتخاب شهرداری اصلح و شهری آباد و زیبا هستند تا وقتی در آن وارد می شوند احساس ارزندگی پیدا کنند.

رئیس شورای شهر زهک گفت: به منظور افزایش رفاه مردم منطقه و همچنین بهبود خدمات نهضت آسفالت در شهرستان زهک آغاز شده است.

عباس میری در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: شهرداری زهک از اواخر اردیبهشت نهضت آسفالت را به طول ۱۰۰ هزار مترمربع با اعتبار جاری شهرداری و قیر یارانه ای آغاز کرده است.

وی با بیان اینکه نهضت آسفالت ابتدا از کوچه های محلات شروع شد، تصریح کرد: طی ماه های اخیر تعمیر و راه اندازی کارخانه آسفالتی که در دوره قبل آتش گرفته و عملا از چرخه خدمات دهی خارج شده بود، تعمیر و راه اندازی ماسه ساز که به آهن پاره تبدیل و از چرخه تولید ماسه خارج شده بود

که اگر این اتفاق نمی افتاد باید آسفالت را از دیگر مراکز تولیدی و با قیمت بالا آن هم در این ایام خشکسالی مالی خریداری کرد انجام شده است.

میری اذعان کرد: تولید مصالح برای آسفالت، تامین قیر با با رایزنی های به وجود آمده با معاونت استاندار، کشت نهال در دو نوبت آبان ماه و اسفندماه سال گذشته، ساماندهی و اصلاح و تکمیل پارک جانبازان (جدول گذاری؛ کفپوش؛ درختکاری) که متاسفانه در سالهای اخیر چهره‌ای بد و محل تجمع معتادین شده بود، روشنایی میدان الغدیر و جانبازان، خرید سطلهای زباله جدید و استقرار در سطح شهر، ایجاد تحرک بیشتر در راستای خدمات شهر و نظافت معابر و جدول گذاری کوچه های شهید صباغی و پشت بانک ملی و کوچه حمام قدیم که در این بخش به دلیل عدم وجود منابع مالی سرعت خدمت کم است از دیگر کارهای انجام شده در ماه های اخیر به شمار می‌رود.

وی در ادامه خدمات ارائه شده توسط سهرداری در ماه های اخیر بیان کرد: ساماندهی جاده مزار شمالی فقط با ظرفیت ماشین آلات شهرداری، ایجاد گلخانه مختص پرورش گل و گیاه که متاسفانه همه ساله منابع هنگفتی جهت خرید گل و گیاه صرف می‌شود و سند دار کردن منازل که از طریق بنیاد مسکن قرار بود انجام گیرد نقشه ها تکمیل و تایید و در اختیار این اداره قرار گرفته از دیگر خدمات ارائه شده محسوب می‌شود.

رئیس شورای شهر زهک اظهار کرد: تمامی درخواستهای شهروندان چه شفاهی و کتبی در شورا بررسی و در جهت رفع آن با توجه به توانایی این حوزه اقدام می‌شود.

میری‌ اضافه کرد: با همکاری استاندار و زیر مجموعه های آن و نیز همراهی امام جمعه عزیز و فرماندار و نمایندگان در زهک ۹۰ در صد هزینه تکمیل پل دوم زهک تخصیص و در آینده‌ای نزدیک فعالیت ساخت پل آغاز خواهد شد بنابراین از تمامی بزرگوارانی که در این جهت دست ما را گرفته اند تشکر و قدردانی فراوان می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد:باید اضافه کنم محل دپوی زباله که همجوار با منازل مسکونی جلال آباد و مزدوجین می باشد و در سال گذشته قرار بود ساختمان پسماند در آن اجرا شود، با توجه به فاجعه زیست محیطی که ایجاد می‌کرد و سالیان گذشته و هم اکنون هم مردم را رنج می‌دهد از احداث آن در این محل جلوگیری و با رایزنی صورت گرفته و با حضور معاونت استاندار تغییر و کلنگ آن در مجاورت کارخانه آسفالت و دور از مناطق مسکونی به زمین زده شد و هم اکنون مراحل ساخت پسماند آغاز شده تا پس از بهره‌برداری زباله ها به منطقه‌ای در دشتهای رامشار منتقل شوند.

میری ادامه داد: شورای شهر زهک با درک وضعیت بد درامدی مردم اقدام به تخفیف ۴۰ درصدی عوارض کرده است.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark