داخلی آرشيو گفتگو صفحه استان
امتیاز مثبت 
۴
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفتگو با اوشیدا عنوان کرد؛
اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی در سیستان/ ارائه بهتر خدمات بهداشتی درمانی به همشهریان، مسافرین و گردشگران نوروزی
کد مطلب: ۳۷۱۶۷
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۸
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل با بیان اینکه طرح بسیج سلامت نوروزی هر سال در آستانه نوروز و در راستای ارایه بهتر خدمات بهداشتی درمانی به همشهریان، مسافرین و گردشگران اجرا می‌شود، گفت: هدف از اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی نظارت و کنترل بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی است.
اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی در سیستان/ ارائه بهتر خدمات بهداشتی درمانی به همشهریان، مسافرین و گردشگران نوروزی
علی اکبر نصیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا از اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی در ایام تعطیلات عید در کل منطقه سیستان با همکاری شبکه بهداشت شهرستانهای سیستان خبر داد و افزود: معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت زابل ، شبکه هاي بهداشت و درمان شهرستان زهک ، هيرمند ، نيمروز و هامون در ايام تعطيلات نوروزی فعاليت مراکز تهيه ، توزيع ،عرضه و فروش موادغذايی،اماکن اقامتی، تفريحی ، گردشگری و زيارتی را به منظور تامين سطح سلامت شهروندان و مسافران نوروزی توسط بازرسان بهداشت محيط به طورمضاعف کنترل می نمايند.

وی با بیان اینکه این طرح با هدف تشدید و نظارت و کنترل مراکز و اماکن حساس با فعال بودن اکیپ های بازرسی از ۸ صبح تا ۲۰ شب اجرا خواهد شد، اظهارداشت : در راستای اجرای دقیق این طرح و دریافت نظرات و پیشنهادات شهروندان گرامی ، واحد بهداشت محیط شهرستان ها در طول شبانه روز و حتی روزهای تعطیل فعال و در خدمت شهروندان خواهند بود.

نصیری تاکید نمود: در صورت مشاهده هر گونه مورد غير بهداشتی و يا پيشنهاد و انتقاد همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب مراتب را با شماره تلفن های ستاد فوريتهای سلامت محيط وزارت بهداشت ۱۴۹۰
معاونت بهداشتی ۳۲۲۳۰۱۸۸
مرکز بهداشت زابل ۳۲۲۲۶۰۰۹
شبکه بهداشت و درمان زهک ۳۲۶۱۵۲۰۹
شبکه بهداشت و درمان هيرمند ۳۲۶۲۲۹۳۴
شبکه بهداشت و درمان نيمروز ۳۲۶۹۲۰۰۴
در میان بگذارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل افزود: در این طرح کنترل بر مراکز حساس و اماکن غذایی تشدید و اکیپ های نظارتی به صورت سیار و ثابت به صورت شبانه روزی فعال خواهند بود و بازدید ها به صورت محسوس انجام می شود.

وی با اشاره به زمان اجرای طرح گفت: طرح نظارتی بسیج سلامت نوروزی از اول اسفند ماه سال‌جاری آغاز شده و تا ۱۵ فروردین سال ۹۴ ادامه خواهد داشت.

نصیری با بیان اینکه طرح بسیج سلامت نوروزی هر سال در آستانه نوروز و در راستای ارایه بهتر خدمات بهداشتی درمانی به همشهریان، مسافرین و گردشگران اجرا می‌شود، گفت: هدف از اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی نظارت و کنترل بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی است.

این مسئول در ادامه با اشاره به نظارت گروههای مختلف بازرسی بر نحوه فعالیت واحد های صنفی مختلف شهرستان نیز یادآورشد : قنادی ها، خشکبار و آجیل فروشی ها، تهیه غذاها، رستوران ها، اماکن عمومی در مدت اجرای طرح بیشتر مورد بازدید کارشناسان قرار می گیرند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark