داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
در سال حمایت از کالای ایرانی؛
كسب مدال برنز  مسابقات اختراعات سيلكون ولی كاليفرنيا امريكا/ مسابقات اختراعات آلمان گام بعدی نخبه سیستانی
کد مطلب: ۶۴۲۵۷
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۴۹
در سال حمایت از کالای ایرانی انتظار می رود بیش از قبل از اختراعات محققان و نخبگان در اقصی نقاط کشور حمایت شود.
كسب مدال برنز  مسابقات اختراعات سيلكون ولی كاليفرنيا امريكا/ مسابقات اختراعات آلمان گام بعدی نخبه سیستانی
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ اگر از نخبگانی که اقدام به اختراع می کنند حمایت کافی انجام شود دیگر فرار مغزها رخ نخواهد داد.

احمد فدایی یکی از نخبگان و محققان سیستانی است که علیرغم دستیابی به موفقیت های فراوان از حمایت کافی از سوی مسئولان داخلی به ویژه استانی و شهرستانی حمایت چندانی نشده و این موضوع سبب کاهش انگیزه و دلسردی در وی و سایر نخبگان شده است.

احمد فدایی مخترع جوان استان سیستان و بلوچستان با کسب مقام سوم مسابقات اختراعات سیلکون ولی _ کالیفرنیا آمریکا بار دیگر برای سیستان وبلوچستان افتخارآفرین شده است.

نخبه سیستانی به خبرنگار اوشیدا گفت: در روزهای گذشته در مسابقات اختراعاتی كه در كشور آمريكا و در شهر كاليفرنيا و در منطقه ای موسوم به سيلكون ولی شركت پيدا كردم.

احمد فدایی افزود: اين مسابقات كه در سطح بالايی و باحضور بيش از ٣٠ كشور برگزار شد يكی از مهمترين فستيوال ها در سطح جهان به شمار مي‌رود. 

وی ادامه داد: بنده در اين مسابقات با طرحی تحت عنوان گلخانه های قابل كشت با آب شور و تصفيه آب دريا براي كشاورزي شركت كرده بودم كه با ياري خداوند موفق به اخذ مدال برنز از اين مسابقات شدم.

فدایی تصریح کرد: هر چند دوست داشتم با مدالي رنگين تر دل مردمم را شاد كنم اما اميدوارم مردم عزيزم و مخصوصا سيستان و بلوچستان اين افتخار هر چند ناچيز را از اين فرزندشان بپذيرند. 

وی اذعان کرد: در روزهايي كه مردم سيستان و بلوچستان و مخصوصا سيستان بدترين شرايط زندگي را در اين ديار با سختي ها و مشقت هاي فراوان تحمل مي كنند اميدوارم براي لحظه اي هم شده توانسته باشم دلشان را شاد كنم.

فدایی با بیان اینکه من هم فرزند همين ديارم و افتخار می كنم به سيستانی و بلوچستانی بودنم، اذعان کرد: جا دارد از افرادي كه در اين مسير بنده را ياري كردند و باعث حضورم در اين مسابقات شدند تشكر كنم که در این راستا از دادستان زابل و مدیر کل ورزش و جوانان استان كه به جرات مي توان بگويم تا به حال كمتر فردي با اين طرز فكر ديده بودم كمال تشكر و قدر داني را دارم چرا که با كمك های مادی خود باعث شدند تا امروز بتوانم به اين روند ادامه دهم و قدري بيشتر به ماندن فكر كنم.

نخبه سیستانی اضافه کرد: يكي از دلايل بزرگ حضور بنده در مسابقات شاد كردن دلم مردم استانم و استفاده از چنين طرح هايي براي حل بحرانهاي منطقه بود كه اميدوارم پيش از اينكه توسط ديگر كشور ها از بنده براي اجرايي شدن آنها خواسته شود برای مردديار خودم اجرايی شود و تنها به افتخار كردن به مدالی بی ارزش ختم نگردد. 

فدایی تاکید کرد: جا دارد در اين مسير از جوانان و سمنها و فعالين اجتماعی شهرستان زابل به خاطر تمام لطف هايی كه به بنده داشتند و در اينجا نتوانستم نام آنها را ببرم كمال تشكر و قدردانی را داشته باشم . جوانان و فعالينی كه اين روزها سيستان فقط اين افراد را براي اعاده خواسته هايش دارد.

وی اظهار کرد: در اين مسابقات پيشنهادها و مكاتبات زيادي  از كشور های مختلف داشتم اما به اميد خدا تمام سعيم را خواهم كرد كه اول در استان خودم اجرايي شود زيرا عهدي بستم با مردم و خدايم.

فدایی بیان کرد: در ماه های آينده اگر حمايتی از سوی مسئول و يا نهادی صورت پذيرد در مسابقات اختراعات آلمان شركت خواهم كرد و ان شاالله بار ديگر با كسب نتيجه ای بهتر دل مردم غم ديده شهر و ديارم را شاد خواهم كرد.

انتهای پیام

Share/Save/Bookmark