داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه هیرمند:
جنگ تحمیلی استعدادهای بسیاری را شکوفا کرد/ اربعین بستر ظهور منجی عالم بشریت است/سیستم امام جمعه خدمت به مردم است
کد مطلب: ۶۷۹۴۸
تاریخ انتشار:جمعه ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۹
نماز جمعه شهرستان هیرمند به امامت حجت الاسلام گزمه در مصلی الغدیر برگزار شد.
جنگ تحمیلی استعدادهای بسیاری را شکوفا کرد/ اربعین بستر ظهور منجی عالم بشریت است/سیستم امام جمعه خدمت به مردم است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ حجت الاسلام ابراهیم گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند در خطبه های این هفته از نماز جمعه گفت : هدف دشمنان در جنگ تحمیلی تخریب انقلاب اسلامی و مقابله با امام (ره ) بود اما الگوی بنیان گذار انقلاب اسلامی سالار شهیدان و امام زمان (عج) بود.
وی افزود: جنگ تحمیلی ثمرات بسیاری برای کشور داشت ، استعداد های بسیاری در این زمان شکوفا شد، فرماندهان ما یا اینکه آموزش نظامی ندیده بودند اما کشور را سرافراز کردند.
وی افزود: امروز علم نظامی آنقدر پیشرفت کرده است که هر کجا دشمن ضربه ای از سایر کشور ها می بیند آن را تقصیر ایران می اندازند البته که فکرش برای کشور ما است ، اگر امروز عراق و سوریه نجات پیدا کردند به برکت جنگ تحمیلی بوده است.
امام جمعه هیرمند خاطرنشان کرد: امروز دشمن احساس ضعف میکند و نگران فروش تسهیلات خود است، در سال های اخیر بارها عربستان گاو شیرده را دوشیده است.
وی گفت: با یک حمله ۵۰ درصد نفت عربستان کاهش پیدا کرده است ، قدرت امروز انصار الله به برکت جهاد رزمندگان ما در دفاع مقدس و انتقال آن فرهنگ به انصار الله و سایر نیروهای جهادی است .
حجت الاسلام گزمه تصریح کرد: برخی ها در صدد کمرنگ کردن آثار جنگ در کشور هستند و در شهرهای بزرگ نام خیابان ها را از نام شهید به بهانه‌های مختلف حذف می کنند که خوشبختانه این مسئله با واکنش جوانان رو به رو شد.
وی بیان داشت : دشمن دارد بر روی این مسائل فعالیت می میکند ، باید فرهنگ رشادت و شهادت را حفظ و از آن پاسداری کنیم.
حجت الاسلام گزمه همچنین ابراز داشت: اتفاق اربعین بستر ظهور امام زمان (عج) را فراهم می کند هر فردی که در اربعین خدمت می رساند به ندای امام شهیدان لبیک می گوید.
وی تصریح کرد: هر عزاداری که فرصت حضور در اربعین را دارد به سوی کربلا بشتابد حتی می توانیم خادمی عزاداران را در خود ایران انجام دهیم.
امام جمعه شهرستان هیرمند خاطرنشان کرد: ایران هر کجا عملیاتی انجام دهد به صراحت اعلام می‌کند همانگونه که کشتی انگلیسی و پهباد آمریکایی را اعلام کردیم اینکه حرکت جهادی انصارالله را به ایران ربط می دهند اتهام زنی دشمن بر علیه کشور است.
وی ادامه داد: اگر انصار الله اراده کند عربستان را خواهد گرفت چرا که دشمن امروز قدرت چندانی ندارند.
وی تصریح کرد : وحدت و همدلی باعث پیشرفت روزافزون جامعه خواهد شد ، لذا در بحث حجاب و عفاف مراقب باشید و در دام دشمن گرفتار نشویم.
وی گفت: در آستانه بازگشایی مدرسه بسیاری از خانواده‌ها از پس هزینه های مدرسه بر نمی آیند لذا هر فردی که توان خرید برای فرزند خود و دیگران را دارد برای همسایه خود این وسایل را تهیه کند .

وی در ادامه به شیطنت برخی از رسانه ها در خطبه های نماز جمعه هفته قبل اشاره کرد و گفت: در هفته قبل مطلبی عنوان شد مبنی بر اینکه رسانه ها بر طبل وحدت بکوبند نه طبل اختلاف که مطالبی بر علیه بنده مطرح شد.
حجت الاسلام گزمه بیان داشت: زیاد نگران این مسائل نیستیم صحبت ما این است که دامن زدن به این مسائل به ضرر سیستان تمام خواهد شد کسانی که حتی یک بار هم در نمازه جمعه شرکت نکردند مطالبی مطرح می کنند که نشان از نا آگاه بودن آنها دارد.
وی با اشاره به لیست تغییرات ائمه جمعه هم گفت: این لیست کذب محض است و اگر حقیقت هم می‌داشت ائمه جمعه نگران آن نبودند چرا که سیستم امام جمعه سیستمی معنوی است و به دنبال این مسائل نیست .
وی تصریح کرد: هر وقت نظام صلاح بداند در خدمت مردم خواهیم بود و هر کجا که به ما نیاز نداشت روضه خوان امام حسین (ع) هستیم امامان جمعه به دنبال پست و مقام نیستند.
امام جمعه هیرمند خاطر نشان کرد: قطعا این پرچم به دست سرباز امام زمان دیگری داده خواهد شد ، عالم طلبگی عالم خدمت به مردم است عده ای این مسئله را نمی دانند و با سایر مسئولیت ها آن را مقایسه می کنند .
وی بیان داشت: باید دست در دست هم دهیم و به منافع سیستان فکر کنیم راه‌های برون رفت از مشکلات را بیان کنیم و بیش از این به اختلافات دامن نزنیم .

انتهای پیام/


Share/Save/Bookmark