داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
کارشناس آموزش سلامت مرکز بهداشت زابل:
بین زیباسازی محیط زیست با حفظ و ارتقای سطح سلامت رابطه ای مستقیم وجود دارد
کد مطلب: ۶۲۷۴۵
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۱۹
کارشناس آموزش سلامت مرکز بهداشت زابل گفت: میان زیباسازی محیط زیست با حفظ و ارتقای سطح سلامت رابطه ای مستقیم وجود دارد بنابراین باید نسبت به این مقوله توجه بیشتر نشان داد.
بین زیباسازی محیط زیست با حفظ و ارتقای سطح سلامت رابطه ای مستقیم وجود دارد
خواجه محمودی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: زیباسازی محیط زیست می تواند به شیوه های گوناگون زمینه ساز حفظ و ارتقای سلامت شود.

وی افزود: بهبود خلق یکی از مهم ترین آثار زیباسازی محیط زیست به شمار می رود به طوری که تماشای یک منظره طبیعی جذاب یا یک اثر هنری زیبا می‌تواند انرژی بخش باشد بنابراین نگریستن به منظره طلوع یا غروب خورشید، احساس شکوه و ابهت خلقت را به افراد می دهد.

خواجه محمودی ادامه داد: تقویت انگیزه از دیگر تاثیرات زیباسازی محیط زیست به شمار می رود بنابراین یک میز تمیز و اتاق مرتب می‌تواند کمک کند تابا انگیزه بیشتر کارها را انجام دهیم.

وی در این راستا اضافه کرد: افرادی که با یکی از انواع آلودگی بصری مواجه می‌شوند، معمولا ساده تر از دیگران حواس آن ها پرت و تمرکز آنان به هم می ریزد.

کارشناس آموزش سلامت مرکز بهداشت زابل با اشاره به اینکه کاهش استرس از دیگر تاثیرات زیبا سازی محیط به شمار می رود، تاکید کرد: برخی منظره ها واقعا آرامش بخشند، بسیاری از افرادی که مضطرب هستند، ممکن است با نگریستن به منظره ای جذاب و دل انگیز احساس آرامش کنند.

خواجه محمودی اظهار کرد: ارتقای کیفیت زندگی نیز با زیباسازی محیط به وجود می آید به طوری که جوامعی که در آنها آلودگی های بصری اعم از نقاشی های خیابانی نابهنجار و زباله های نابسامان رواج دارد، معمولا با آمار بیشتری از جرم و جنایت مواجه هستند بنابراین زیباسازی محیط زیست یک شهر می‌تواند به کاهش میزان جرم و جنایت و افزایش کیفیت زندگی در آن شهر کمک کند.

وی در ادامه به ارتقای سلامت عمومي اشاره و اذعان کرد: مردم جذابیت های بصری محیط زیست را با یکدیگر تقسیم می‌‏کنند و در واقع، هر فرد می‌تواند جزيی از منظره محیط زیست دیگران تلقی شود؛ به این ترتیب، سلامت و آراستگی هر فرد می تواند در ارتقای سلامت عمومی نقش داشته باشد.

خواجه محمودی گفت: افرادی که به این مهم توجه دارند، در واقع، به خود و دیگران احترام می گذارند و در ارتقای سلامت عمومی ایفای نقش می‌کنند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark