داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
نیش زنبور جان دختر 19 ساله ای در ایرندگان خاش را گرفت
کد مطلب: ۶۰۴۵۹
تاریخ انتشار:يکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۴
نیش زهرآگین زنبورهای مهاجم جان یک دختر 19 ساله ساکن بخش ایرندگان خاش سیستان و بلوچستان را گرفت.
نیش زنبور جان دختر 19 ساله ای در ایرندگان خاش را گرفت
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: با توجه به اینکه در فصل خرماپزان و به اصطلاح هامین (فصل برداشت محصول خرما) قرار داریم فراوانی زنبورهای مهاجم در بالای نخل ها و محل های نگهداری خرما در نقاط مختلف ایرندگان مشهود است به همین سبب ضروریست ساکنان روستایی و عشایری و بویژه کشاورزان سخت کوش جوانب احتیاط را رعایت کنند.
آرزو ایرندگانی از ساکنان منطقه ایرندگان خاش به خبرنگار ایرنا گفت: مردم بخش محروم ایرندگان خاش سالهاست که با کمبود امکانات و تجهیزات پزشکی و درمانی رو به رو هستند.
وی مدعی شد: فوت این دختر جوان ایرندگانی بر اثر نیش زنبور ناشی از کمبود امکانات و تجهیزات پزشکی بود و ساکنان این بخش 15 هزار نفری از نبود و یا کمبود شدید امکانات پزشکی و درمانی رنج می برند.
محمد ایرندگانی هم بیان کرد: نبود تجهیزات و امکانات درمانی و پزشکی معضل چندین ساله ای است که دامن گیر مردم این بخش شده و همچنان ادامه دارد.
وی ادامه داد: مرکز بخش محروم ایرندگان در فاصله حدود 100 کیلومتری مرکز شهر خاش قرار دارد.
رئیس شورای بخش ایرندگان شهرستان خاش گفت: دختر 19 ساله خاشی با هویت 'س.ایرندگانی' بر اثر نیش زنبورهای سیاه جان خود را از دست داد.
محسن دادکانی افزود: این بیمار پس از مراجعه به مرکز بهداشتی و درمانی بخش ایرندگان خاش مورد معالجه قرار گرفت و به منزل بازگشت اما به علت سم زیاد نیش زنبورهای سیاه در منزل فوت کرد.
وی بیان کرد: اطرافیان این بیمار گفته اند که زنبورهای سیاه به دختر حمله کردند و طبق مشاهدات انجام شده چندین زنبور وی را نیش زده بودند.
دادکانی ادامه داد: طولانی بودن فاصله میان این بخش با مرکز شهرستان خاش و نبود امکانات در بسیاری از موارد به ویژه در حوزه بهداشت و درمان مردم این بخش را با مشکلات زیادی رو به رو کرده که باید مسئولان دست اندرکار در زمینه ایجاد مراکز تخصصی در این بخش اقدام کنند.
وی بر لزوم برگزاری دوره های آموزشی و ارائه آموزش های لازم در زمینه پیشگیری از حیوان گزیدگی و گزش زنبور، عقرب و مار در روستاها و بخش های تابعه شهرستان خاش از سوی جمعیت هلال احمر تاکید کرد.
دادکانی بر ضرورت استقرار ایستگاه آتشنشانی، ایجاد اورژانس و تامین خودرو و امکانات و تجهیزات درمانی برای مقابله با حوادث ناگوار تهدید کننده سلامت مردم منطقه تاکید کرد.
هنوز مسئولان شبکه بهداشت و درمان خاش در خصوص زنبور گزیدگی و فوت دختر 19 ساله ایرندگانی اظهار نظر نکرده اند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایرنا
    عکاس :