داخلی آرشيو گفتگو صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفتگو با اوشیدا؛
4 بیمار مبتلا به آنفولانزآ از بیمارستان زابل مرخص شدند
کد مطلب: ۴۱۲۸۹
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۳
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل با بیان اینکه این چهار نفر هم اکنون درمان و از بیمارستان مرخص شدند ،افزود: جهت اطمینان خاطر از سلامت و روند بهبودی این بیماران، پزشکان بطور مرتب وضعیت جسمانی آنها را در منزل تحت کنترل دارند.
4 بیمار مبتلا به آنفولانزآ از بیمارستان زابل مرخص شدند
علی اکبر نصیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا در خصوص تعداد مبتلایان به آنفولانزآی H۱N۱ در زابل اظهار داشت: تاکنون از 110 مورد مشکوک به ویروس آنفولانزآ پس از انجام نمونه گیری و آزمایش ،بیماری 4 نفر از این تعداد به اثبات رسیده است .

نصیری با بیان اینکه این چهار نفر هم اکنون درمان و از بیمارستان مرخص شدند ،افزود: جهت اطمینان خاطر از سلامت و روند بهبودی این بیماران، پزشکان بطور مرتب وضعیت جسمانی آنها را در منزل تحت کنترل دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل استراحت و مصرف مایعات را بهترین نسخه و توصیه برای افراد سرماخورده دانست و گفت: این بیماران همچنین بهتر است از حضور در جمع های عمومی خودداری کنند و استراحت بهترین گزینه برای درمان چنین افرادی می تواند باشد.

وی خاطرنشان کرد: شیوع بیماری آنفولانزآ H۱N۱ در سالهای گذشته هم وجود داشته و بیماری متعلق به امسال نیست و حتی در سالهای قبل مرگ و میر در ارتباط با این بیماری داشتیم.

نصیری بیان داشت: افرادی که سیستم ایمنی بدن آنها ضعیف است و همچنین مبتلایان به آسم ،دیابت ،اطفال و بیماران قلبی خطر ویروس آنفولانزآ در این افراد بیشتر است حتی می تواند منجر به مرگ نیز شود.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark