داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
معاون فرهنگی واحد بین المللی دانشگاه آزاد زابل:
اربعین به عنوان نماد همبستگی و هم‌گرایی امت اسلامی است
کد مطلب: ۶۴۷۳۴
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۹
معاون فرهنگی واحد بین المللی دانشگاه آزاد زابل گفت: پیاده‌روی اربعین بهترین فرصت برای معرفی امام حسین(ع) به عالم است، حماسه ی حضور ما در پیاده روی اربعین به عنوان نماد همبستگی، دشمنان اسلام را ترسانده و نفاق و تفرقه افکنی به هدف اول استکبار جهانی تبدیل شده است.
اربعین به عنوان نماد همبستگی و هم‌گرایی امت اسلامی است
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسین ملاشاهی زارع در گفت و گو باخبرنگار پایگاه خبری اوشیدا در خصوص اهمیت پیاده‌روی مراسم اربعین عنوان کرد: مراسم اربعین به عنوان نماد همبستگی و هم‌گرایی امت اسلامی قلمداد می‌شود و به نوعی می‌توان این روز را یک تجمع بزرگ میلیونی و نمایش اقتدار و وحدت دانست.

معاون فرهنگی واحد بین المللی دانشگاه آزاد زابل با اشاره به اینکه امام زمان (عج) خودش را به واسطه امام حسین(ع) به همه عالم معرفی می‌کند تصریح کرد: در آن زمان باید همه مردم عالم امام حسین(ع) را شناخته باشند، اما در حال حاضر هنوز همه مردم عالم، حضرت سید الشهدا (ع) را نمی‌شناسند و پیاده‌روی اربعین بهترین فرصت برای معرفی امام حسین(ع) به عالم است.

ملاشاهی زارع خاطرنشان کرد: اتحادی که بین مسلمانان جهان در حال شکل گیری است و این حماسه ی حضور ما در پیاده روی اربعین به عنوان نماد همبستگی، دشمنان اسلام را ترسانده و نفاق و تفرقه افکنی به هدف اول استکبار جهانی تبدیل شده است، ولی جوانان مسلمان باید هوشیار باشند تا در زمین دشمن برای ضربه زدن به این وحدت بازی نکنند.

عضو هیئت علمی واحد بین المللی زابل با اشاره هجمه ی بسیار سنگین رسانه های دشمنان قسم خورده اسلام به این همایش بزرگ دلدادگی اظهار امیدواری کرد: این هجمه ها نه تنها در صفوف عاشقان ابا عبدالله (ع) خللی وارد نمی کند بلکه روز به روز بر ارادت آنها نیز می افزاید و این حضور، زمینه ای برای حضور در رکاب منتقم خون امام حسین (ع) خواهد شد.

وی ضمن برشمردن برنامه های فرهنگی این واحد دانشگاهی در ایام اربعین حسینی عنوان کرد: حوزه ی معاونت فرهنگی واحد با همکاری سایر حوزه ها و به کار گیری همه ی ظرفیت دانشگاه تلاش خواهد کرد در سال آینده کاروانی از اعضای هیئت علمی و کارکنان واحد بین المللی زابل را در ایام اربعین جهت حضور در این حماسه ی بزرگ سازماندهی کند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark