داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
فراکسیون بدر: آمریکا نیروهایش را در عراق تقویت کرده است
کد مطلب: ۷۰۳۰۴
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۶
فراکسیون پارلمانی بدر اعلام کرد آمریکا با سوء استفاده از شرایط امنیتی، اقدام به تقویت نیروهایش در عراق کرده است.
فراکسیون بدر: آمریکا نیروهایش را در عراق تقویت کرده است

به گزارش  اوشیدا؛ به نقل از پایگاه خبری المعلومه، فراکسیون پارلمانی بدر امروز شنبه از مذاکره کنندگان عراقی خواست تا با برخورداری از دیدگاهی آینده نگرانه به ماهیت مشکلات در عراق بپردازند و گفت آمریکا از شرایط امنیتی سوء استفاده کرده و نیروهایش را در داخل خاک عراق تقویت کرده است.

«ولید السهلانی» نماینده پارلمان و سخنگوی فراکسیون بدر اعلام کرد: نیرو‌های اشغالی بنا به درخواست دولت سابق آمدند و ما نیز با درخواست از دولت پیشین و نیز صدور یک فرمان پارلمانی غیرقابل تفسیر (و روشن) خواهان خروج آن‌ها شدیم.

وی در ادامه افزود: طبیعت این مذاکرات این است که می‌بایست بر اساس منافع مشترک میان دو طرف بوده و از تعارفات سیاسی به دور باشد.

او همچنین تصریح کرد: آمریکا از شرایط امنیتی سوء استفاده کرده و نیرو‌های خود را در داخل خاک عراق و بدون موافقت مجلس نمایندگان تقویت کرده است.

او در پایان گفت: مذاکره میان آمریکا و بغداد باید طبق منافع مشترک میان دو طرف و به دور از تعارفات سیاسی باشد.

خبرگزاری دولتی عراق و وزارت خارجه آمریکا روز گذشته اعلام کردند واشنگتن و بغداد در بیانیه‌ای مشترک، تعهد خود را نسبت به خروج نظامیان آمریکایی از عراق بیان می‌کنند.

خبرگزاری دولتی عراق از قول مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر این کشور اعلام کرد: عراق و آمریکا بر تعهد به خروج نظامیان آمریکایی از این کشور تاکید کردند. همچنین در گفت‌وگوی راهبردی میان دو کشور، تصمیم پارلمان عراق برای خروج نیرو‌های آمریکا به رسمیت شناخته شده است.

وزارت خارجه آمریکا نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: آمریکا به کاهش نیرو‌های خود در عراق ادامه خواهد داد و درباره وضعیت نیرو‌های باقی‌مانده با دولت عراق گفتگو خواهد کرد.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark