داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
مدیر آموزش و پرورش زابل:
آشنایی دانش آموزان مدارس زابل با جلوه های تربیتی محرم
کد مطلب: ۴۰۲۴۴
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۸
مدیر آموزش و پرورش زابل گفت: هدف از طرح این برنامه‌ها را آشنایی هر چه بیشتر دانش‌آموزان با سیره و زندگانی حضرت امام‌حسین(ع)و همچنین شناخت آنان از قیام خونین عاشورا و الگو قرار دادن ایشان در زندگی دانست.
آشنایی دانش آموزان مدارس زابل با جلوه های تربیتی محرم
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: آشنایی دانش آموزان مدارس شهرستان زابل با جلوه های تربیتی محرم از روز شنبه ۲۵ لغایت ۲۹ مهر با همکاری موسسه فرهنگی دارالمومنین شهرستان زابل آغاز شد.

بزی مدیر آموزش و پرورش زابل ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت امام حسین (ع) عنوان کرد: همزمان با ماه محرم دانش آموزان راهکارهای غنا بخشی عزاداری امام حسین(ع)، ترویج و توسعه فرهنگ عاشورا می آموزند.

وی بیان داشت: در تعامل ایجاد شده با موسسه فرهنگی حضرت آیت الله سیستانی و آموزش و پرورش شهرستان زابل مدارس این شهرستان طبق برنامه تعیین شده به مدت یک هفته در کلاسهای آموزشی تخت عنوان پرده خوانی ، جلوه های هنری عاشورا، نقاشی عاشورایی ، فیلم های آموزنده مخصوص محرم شرکت می کنند.

مدیر آموزش و پرورش زابل هدف از طرح این برنامه‌ها را آشنایی هر چه بیشتر دانش‌آموزان با سیره و زندگانی حضرت امام‌حسین(ع)و  همچنین شناخت آنان از قیام خونین عاشورا و الگو قرار دادن ایشان در زندگی دانست.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری جلسه‌ی مدیران مدارس با حضور سخنرانان مجرب درباره‌ی «امر به معروف و نهی از منکر»، جلسات پرسش و پاسخ دانش‌آموزی با حضور صاحب‌نظران درباره اهداف نهضت ‌عاشورا و هماهنگی ائمه جماعات مدارس برای آموزش احکام از جمله برنامه‌های ماه محرم امسال در مدارس و مراکز آموزشی است.

بزی در ادامه اظهار داشت: از جمله برنامه های اجرایی مدارس در ماه محرم می‌توان به فضاسازی مناسب و سیاهپوش کردن محیط‌های آموزشی، تشکیل هیئت های دانش‌آموزی، برپایی ایستگاه‌های صلواتی، آمادگی برای اجرای مراسم با محوریت دانش‌آموزان مداح و ذاکر اهل بیت(ع)، آغاز برنامه‌ها با تلاوت آیات قرآن و اجرای مراسم سوگواری و قرائت زیارت عاشورا در مدارس برپایی نمایشگاه کتاب، عکس و پوستر عاشورایی و برگزاری جلسات و گفتمان‌های دینی در مدارس اشاره کرد .انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark