داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۴
 
رئیس دادگستری زابل در گفتگو با اوشیدا؛
آگاهی بخشی به جوانان و خانواده ها در پیشگیری از وقوع جرم موثر است
کد مطلب: ۳۸۵۵۳
تاریخ انتشار:يکشنبه ۷ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۷
رئیس دادگستری زابل گفت: کارکنان قضایی و اداری شهرستان زابل با توجه به کمبود شدید نیرو با صلابت و با تلاش مضاعف نسبت به انجام امورات در این شرایط آب و هوای کوشا هستند.
آگاهی بخشی به جوانان و خانواده ها در پیشگیری از وقوع جرم موثر است
حجت‌الاسلام و المسلمین حمید رضا بندانی رئیس دادگستری زابل در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا با تبریک ماه رمضان و هفته قوه قضاییه اظهار کرد: گرامی می داریم یاد و خاطره شهیدان بزرگوار هفتم تیر و بالاخص شهید بزرگوار بهشتی و حسینی طباطبایی و همچنین یاد می کنیم از شهید دستگاه قضایی و دادستان زابل شهید موسی نوری و هفته قوه قضاییه فرصت خوبی برای تقدیر و تشکر از تمامی کارکنان قضایی و اداری است.

رئیس دادگستری زابل افزود: کارکنان قضایی و اداری شهرستان زابل با توجه به کمبود شدید نیرو با صلابت و با تلاش مضاعف نسبت به انجام امورات در این شرایط آب و هوای کوشا هستند.

بندانی گفت: حوزه سیستان دارای مشکلات عدیده ای از جمله قهر طبیعت ،خشکسالی ،بیکاری ،اعتیاد و طوفانهای 120 روزه که گاها به 160 روز هم می رسد و به مشکلات مردم سیستان افزوده است.

وی با بیان اینکه آمار بالایی از جرایم در این شهرستان داریم، اظهار کرد: همه این عوامل دست به دست هم دادند و باعث بوجود آمدن آسیب های اجتماعی در منطقه شدند.

رئیس دستگاه قضایی شهرستان زابل تصریح کرد: هر چند دستگاه قضایی نیروی قضایی کمی دارد اما در کنار خود شورای حل اختلاف قرار گرفته که تمام تلاش و هم و غم این شورا در بحث صلح و آشتی بین طرفین پرونده ها است که ان شالله این شورا بتواند با قوت به کار خود ادامه دهد.

بندانی اظهار داشت: مقابله موثر با پدیده اعتیاد نیازمند عزم همگانی است بنابراین تمامی مراکز فرهنگی، آموزشی و آحاد مردم باید در این عرصه حضور فعال داشته باشند.

وی افزود: متاسفانه هرساله مردم شاهد گسترش این معضل اعتیاد در جامعه هستند.

حجت الاسلام بندانی اظهارداشت: خانواده‌هايي كه پيوند قوي با فرزندان خود داشته و همچنين نظارت مناسب بر فرزندان خود و رابطه حسنه‌ اي با آنها دارند مي‌ توانند به خوبي فرزندان خود را از ابتلا به معضل مواد مخدر مصون نگهدارند.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: ارگانهای مخصوص باید تلاش مضاعفی در آگاهی بخشی به جوانان و خانواده ها داشته باشند و این هم می تواند در پیشگیری از وقوع جرم کمک بزرگی کند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark