داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
حاشیه های منطقه آزاد سیستان؛
پس لرزه های یک افتتاح قیمت زمین را در زابل افزایش داد
کد مطلب: ۷۴۲۸۳
تاریخ انتشار:يکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۶
پس از افتتاح دفتر اجرایی منطقه آزاد سیستان قیمت زمین در شمال استان با افزایش چشمگیری رو به رو بوده است.
پس لرزه های یک افتتاح قیمت زمین را در زابل افزایش داد
به گزارش اوشیدا؛ این روزها با افتتاح دفتر اجرایی منطقه آزاد سیستان در شهر جدید رامشار قیمت زمین و ملک با افزایش چشمگیری رو به رو بوده است.

این در حالی است که در شهرهایی همچون زابل نیز مردم بدون در نظر گرفتن قیمت های قانونی زمین، قیمت های باورنکردنی را در سایت هایی همچون دیوار قرار داده اند تا حاشیه های منطقه آزاد قبل از اجرایی شدن آغاز شود.

در همین رابطه برخی از علما منطقه به مسئولان هشدار داده اند که به بهانه منطقه آزاد سیستان قیمت ها نباید افزایش یابد.حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم گزمه امام جمعه شهرستان هامون در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: منطقه آزاد سیستان نباید به سمت و سویی برود که مردم زیر چرخ توسعه له شوند.

وی افزود: اگر اسم منطقه آزاد سیستان موجب گرانی زمین و ملک شود و تنها چند سرمایه گذار بتوانند در آن فعالیت کنند سودی برای مردم نخواهد داشت.

امام جمعه هامون گفت: سیاست های منطقه آزاد سیستان نباید به سویی برود که فقط افراد خاص در آن دخیل باشند و مردم عادی تماشاگر باشند.

وی گفت: در سایر مناطق آزاد دیده ایم که چگونه یک طرف شهر رشد و طرف دیگر آن پسرفت داشته امیدواریم این منطقه همانند آن مناطق آزاد نشود.

حجت الاسلام گزمه تصریح کرد: مسئولان باید توجه داشته باشند که منطقه آزاد سبب گرانی اقلام مورد نیاز مردم نشود.

وی ادامه داد: مسئولان اگر می خواهند مردم در این سیاست جدید دخیل باشند زمینه اشتغال و تولیدات را فراهم کنند تا از طریق مرز بتوانیم صادرات را رونق ببخشیم.

امام جمعه هامون خاطرنشان کرد: تنها راهی که پیش روی دولت برای تقویت اقتصاد مردم قرار دارد حمایت از تولیدات بومی منطقه است.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark