داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
با حضور وزیر جهاد کشاورزی؛
افتتاح 807 پروژه بخش کشاورزی در سیستان وبلوچستان/زمینه اشتغال برای 53 هزار و 441 نفر فراهم می شود
کد مطلب: ۷۰۰۴۳
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۶
غلام حیدر زورقی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان از افتتاح 807 پروژه بخش کشاورزی با حضور کاظم خاوازی، وزیر جهاد کشاورزی در شمال استان خبر داد
افتتاح 807 پروژه بخش کشاورزی در سیستان وبلوچستان/زمینه اشتغال برای 53 هزار و 441 نفر فراهم می شود
.

به گزارش اوشیدا ، بیش از 800 طرح کشاورزی امروز در شمال سیستان وبلوچستان به بهره برداری می رسد. 803 طرح به حوزه آب و خاک و چهار طرح دیگر به حوزه منابع طبیعی و آبخیز داری اختصاص دارد.

مرحله نخست طرح انتقال آب به 46 هزارهکتار از اراضی کشاورزی دشت سیستان از شاخص ترین طرح هایی است که امروز به بهره برداری می رسد.

دشت سیستان سرزمینی است که کشاورزانش با بیش از 20 سال خشکسالی سخت دست و پنجه نرم می کنند و حالا طرح ملی انتقال آب با لوله به اراضی آن، گامی بلند برای امید به رونق، تولید و کشاورزی است.

برای اجرای این طرح ملی تاکنون با حمایت ویژه مقام معظم رهبری تاکنون بیش از سه هزار و 400 میلیارد تومان اعتبار صرف شده است.

طرح انتقال آب به 46 هزارهکتار از اراضی کشاورزی دشت سیستان از شاخص ترین طرح ها

غلام حیدر زورقی در این خصوص به خبرنگار ما گفت: 807 پروژه بخش کشاورزی به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور کاظم خاوازی، وزیر جهاد کشاورزی در شمال سیستان و بلوچستان افتتاح می شود.

وی بیان کرد: در این دوره از سفر وزیر جهاد کشاورزی 32 هزار هکتار از طرح انتقال آب با لوله و آبیاری 46 هزار هکتار اراضی دشت سیستان به بهر برداری می رسد که زمینه اشتغال 45 هزار نفر ار نیز فراهم می کند.

این مقام مسئول در ادامه به مرمت و بازسازی 230 رشته قنات در استان اشاره کرد و گفت: با اجرای این پروژه نیز اشتغال 690 نفر مهیا می شود.

وی، انتقال آب با لوله به 220 هکتار از مزارع با اشتغال 740 نفر را یکی دیگر از پروژه های افتتاح شده امروز دانست و گفت: اجرای چهار هزار و 562 هکتار سیستم نوین آبیاری به تعداد199 مورد و اشتغال 6 هزار و 543 نفر اشتغالزایی، اجرای سه پروژه عملیات آب و خاک تعاونی های تولید، مالچ اشی سه هزار و 200 هکتار در شهرهای ایرانشهر، بمپور، زهک و میرجاوه و اجرای 14 هزار هکتار پخش آب در منطقه سیستان را از دیگر طرح ها بیان کرد.

زورقی اجرای یکصد هزار متر مکعب عملیات آبخیز داری در منطقه خاش را دیگر طرح عنوان کرد و گفت: نهالکاری در سه هزار و 500 هکتار نیز یکی دیگر از پروژه های افتتاح شده امروز در بخش کشاورزی می باشد.

گفتنی است با افتتاح 807 پروژه بخش کشاورزی زمینه اشتغال برای 53 هزار و 441 نفر فراهم خواهد شد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark