داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نیمروز خبرداد
ثبت اطلاعات تولیدات بخش کشاورزی در نیمروز
کد مطلب: ۶۵۶۵۲
تاریخ انتشار:دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۲
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نیمروز از ثبت اطلاعات تولیدات بخش کشاورزی با هدف ارزیابی توانائی تولید محصولات سازگار و اقتصادی خبرداد.
ثبت اطلاعات تولیدات بخش کشاورزی در نیمروز
به گزارش اوشیدا؛ حسن صفائی مقدم امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار کرد: تعداد ۱۳۸ آبادی‌های شهرستان به ۷پهنه تولیدی تقسیم بندی شده وبرای این پهنه‌ها ۴محقق معین پهنه و ۷کارشناس مسئول پهنه که هر پهنه بیش از ۱۵ روستا را شامل می‌شود تعیین شده است.

وی افزود: اجرای سایت‌های الگویی ترویجی و ایجاد کانوهای یادگیری ازاقدامات عمده کارشناسان پهنه شهرستان برای افزایش راندمان آبیاری و آموزش‌های مهارتی هدف گذاری شده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: عدم توجه به توانمندی‌های اقلیمی مناطق وکشت سنتی محصولات کشاورزی سبب بازدهی اندک و پر نوسان وحتی نابودی محصولات می‌شود.

وی ادامه داد: هدف از پهنه بندی، ارزیابی توان اقلیمی منطقه در تولید محصولات سود آور و اقتصادی با نیاز آبی کم و سازگاری با شرایط خاص حاضر است و ثبت کلیه اطلاعات و پارامترهای مورد نیاز برای شناسایی و توانایی تولید گیاهان مختلف برمبنای آنالیز عرضه و تقاضای منابع داخلی کشاورزی منطبق با اقلیم منطقه باعث افزایش بهره وری از منابع می‌شود.

صفایی مقدم با اشاره به اتمام ثبت اطلاعات بخش کشاورزی ۱۳۸روستای این شهرستان گفت شهرستان نیمروز دارای ۱۲هزار بهره بردار و۲۸هزار هکتار اراضی قابل کشت است.

شهرستان نیمروز هم اکنون با هفت پهنه تولیدی و ثبت اطلاعات بهره برداران در سامانه جامع تولیدات کشاورزی درراستای نظام نوین ترویج کشاورزی حرکت می‌کند.

انتهای پیام/75005
Share/Save/Bookmark