داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
در گفت و گو با کار آفرین و مدیر عامل کارخانه تولید سوسیس و کالباس زابل مطرح شد؛
بهره برداری از کارخانه سوسیس و کالباس با تامین بخشی از سرمایه در گردش توسط دولت
کد مطلب: ۶۳۴۹۲
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۲
با توجه به شیوع بیکاری در منطقه سیستان اشتغال و اشتغالزایی از اهمیت زیادی برخوردار است به طوری که انتظار می رود از هر کس که در این راستا گام بردارد حمایت ویژه ای شود.
بهره برداری از کارخانه سوسیس و کالباس با تامین بخشی از سرمایه در گردش توسط دولت
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ با وقوع خشکسالی و انسداد مرز بسیاری از مشاغل موجود در منطقه از بین رفت و در نتیجه وضعیت مالی مردم منطقه به یکباره به صورت بغرنج در آمد.

کارخانه سوسیس و کالباس که مدت ها قبل کلنگ آن بر زمین خورده می تواند با ایجاد اشتغال برای تعدادی از جوانان منطقه نوید بخش روزهای خوش باشد.

کارخانه سوسیس و کالباس با هزینه ۶ میلیارد تومانی آماده بهره برداری شد

مدیرعامل شرکت تعاونی کشاورزی مهر ۴۷ توسعه شرق کارخانه تولید سوسیس کالباس زابل عنوان کرد: دانشجو سال آخر رشته فیزیک هسته ای در تهران هستم که به علت پیگیری بحث اشتغال در سیستان فعلا اتمام آن به تعویق افتاده است.

حمید گزمه با بیان اینکه متولد ۱۳۶۸ است، به خبرنگار اوشیدا؛ گفت: در سال های ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۱ شرکت کامپیوتری در راستای ارائه خدمات استخدامی های دولتی و خصوصی برای اولین بار در سیستان راه اندازی کردم و با توجه به بالا بودن نرخ بیکاری سیستان مورد توجه مردم قرار گرفت و از آن‌جا که در آن زمان فقط بنده در این راستا فعالیت داشتم مردم با این تفکر که ارتباطی با امکان استخدام آن ها دارم اقدام به درد دل کردند.

وی افزود: در آنجا با شنیدن درد مردم و عمق مشکلات خانوادگی آن ها در سال ۱۳۹۰ تصمیم به ایجاد شغل و کارخانه در سیستان گرفتم، بنابراین شروع به تحقیق در راستای موقعیت های سیستان و امکاناتی که دارد انجام دادم.

گزمه بیان کرد: با توجه به وجود گوشت، ادویه، سیر، پیاز و تمامی مواد مورد نیاز تولید سوسیس کالباس در سیستان به صورت فراوان و قیمت مناسب و همچنین کیفیت عالی نسبت به کل کشور تصمیم به احداث کارخانه سوسیس کالباس گرفتم و حدود ۳۰ کارخانه سوسیس کالباس سطح کشور را مورد بازدید و بررسی قرار دادم و پس از تکمیل تحقیقات و قطعی شدن اجرای طرح، در سال ۱۳۹۱ اقدام به ثبت شرکت و دریافت مجوز از سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان و انجام کلیه مراحل اداری از سال ۱۳۹۱ الی ۱۳۹۳ کردم.

مدیرعامل کارخانه تولید سوسیس و کالباس اظهار کرد: در نهایت در تیر ماه سال ۱۳۹۳با پرداخت حدود یک میلیارد تومان تسهیلات به صورت مرحله ای ساخت و ساز کارخانه در ناحیه صنعتی بنجار شروع شد و با توجه به اینکه راه اندازی چنین کارخانه ای به حداقل ۱۵ میلیارد تومان سرمایه نیاز داشت، اقدام به فروش کلیه املاک پدری خود در شمال و دیگر نقاط کشور کردم و در ادامه با دریافت تسهیلات شخصی و با مایه گذاشتن از وجود شخص خود و خانواده ام هزینه های ساخت و تکمیل طرح را با ۱۱ میلیارد صرفه جویی، کارخانه را با سرمایه گذاری حدود ۶ میلیارد تومان تا پایان سال ۱۳۹۵ آماده افتتاح و راه اندازی نمودم.

وی خاطرنشان کرد: جهت افتتاح کارخانه نیاز به سرمایه در گردش داشتیم که با قول مساعد دولت در راستای تامین بخشی از سرمایه در گردش از طریق تسهیلات اقدام که هنوز منتظر پرداخت هستیم که با یاری خدا شاید تا اول سال آینده پرداخت شود.

سهیم کردن مردم راهی جهت آماده سازی کارخانه

مدیرعامل کارخانه سوسیس و کالباس زابل اظهار کرد: یکی از راه های پیش رو سهیم کردن مردم در راستای راه اندازی کارخانه بود که با مشورت مسؤلین مربوطه اقدام به انجام مراحل قانونی و اعلام از طریق رسانه ملی شد و قرار بر واگذاری سهام به عموم مردم و جذب نیرو از بین سرمایه گذاران شد که متاسفانه به علت شایعه پراکنی بعضی اشخاص مورد استقبال مردم قرار نگرفت به طور مثال شخصی از کرج که در زمینه گیاهان دارویی فعالیت می کرد درخواست سرمایه گذاری در کارخانه سوسیس و کالباس را کرد اما متاسفانه توسط یک فرد عادی اهل سیستان کارشکنی شد و از سرمایه گذاری او را منصرف کرد.


گزمه اذعان کرد: نهایتا با حضور حدود ۸۰۰ نفر از مردم شریف و صبور سیستان جهت سرمایه گذاری فقط ۵۰میلیون تومان سرمایه جذب شد که عزیزان سرمایه گذار از یک هفته بعد از ثبت نام اقدام به انصراف و پس گرفتن مبلغ واریزی خود کردند که تاکنون ۳۵میلیون تومان مسترد و فقط ۱۵میلیون پول از سرمایه گذاران نزد کارخانه باقی مانده که در صورت مراجعه امکان استرداد وجود دارد؛ همچنین سود سهام افراد باقی مانده پس از افتتاح کارخانه به قوت خود باقیست.

وی ابراز کرد: هیچ شخصی از سهام داران وجود ندارد که بابت پس گرفتن مبلغ سهام خود مراجعه یا تماس گرفته باشد که پاسخ نداده باشم و این موضوع در بهمن ماه با حضور معاونت استاندار، فرماندار ویژه شهرستان زابل و دیگر مسئولان در مسجد چهارده معصوم علیه السلام بنجار مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرعامل کارخانه تولید سوسیس و کالباس زابل بیان کرد: برخلاف آنچه در فضای مجازی عنوان شده بنفشه شهرکی با اعلام ۳۰۰سهم یعنی سه میلیون تومان سهام دار کارخانه سوسیس و کالباس نیست و تاکنون بابت پس گرفتن یا به هر دلیل دیگر تماسی نگرفته است.

گزمه با عنوان اینکه هر شخصی که درخواست فسخ قرارداد خود را دارد، می‌تواند با بنده تماس حاصل کند، تصریح کرد: جوانی از دل سوزان منطقه سیستان که واقعا دغدغه اشتغال سیستان را در سر دارد در حال انجام مراحل اداری و مذاکرات لازم در راستای تامین سرمایه در گردش کارخانه جهت افتتاح در ابتدای سال آینده، در حال برنامه ریزی است که با شروع به کار معرفی خواهد شد.

ساخت کارخانه سنگ آنتیک در دستور کار است

مدیر عامل کارخانه تولید سوسیس و کالباس زابل اضافه کرد: هر راهی که منجر به ایجاد اشتغال در سیستان باشد را امتحان و با هر شخصی که تمایل به فعالیت در راستای ایجاد شغل در سیستان را داشته باشد همکاری می کنم.

گزمه تاکید کرد: با سرمایه گذاری دو شخص از سیستان اقدام به دریافت مجوز و ساخت کارخانه سنگ آنتیک، ساختمانی و موزائیک در ناحیه صنعتی بنجار شده که احتمالا تا پایان اسفند بحث ساختمان سازی آن به پایان خواهد رسید که پس از افتتاح سرمایه گذاران این بخش را هم معرفی خواهم کرد.

وی بیان کرد: خواهر بنده، راحله گزمه فارغ التحصیل رشته هسته ای در راستای محرومیت زدایی سیستان و بحث اشتغال اقدام به دریافت مجوز از کمیسیون درمان در راستای راه اندازی بخش تشخیص و درمان هسته ای انجام داده که پیگیر انجام مراحل اداری آن می باشیم.

گزمه در پایان خاطرنشان کرد: جا دارد از عزیزان بزرگواری که دلسوزانه در راستای راه اندازی طرح حداکثر تلاش خود را کردند تقدیر و تشکر می کنم و از بعضی از مسؤلین نیز به دلیل عدم همکاری در راستای ایجاد اشتغال در سیستان گلایه دارم.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark