داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
در مراسم اختتامیه دانشگاه امام حسین مطرح شد؛
 اراده ملی برای نجات منطقه سیستان از شرایط فعلی مورد نیاز است/ تمام مسئولان نسبت به منطقه سیستان وظیفه دارند
کد مطلب: ۶۴۰۲۲
تاریخ انتشار:شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۰
جانشین دانشگاه امام حسین (ع)سپاه پاسداران گفت: با توجه به وضعیت موجود در منطقه سیستان، به اراده ملی برای نجات منطقه سیستان از شرایط فعلی نیاز داریم.
 اراده ملی برای نجات منطقه سیستان از شرایط فعلی مورد نیاز است/ تمام مسئولان نسبت به منطقه سیستان وظیفه دارند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا :سردار ناصر شعبانی  در مراسم اختتامیه همایش دارالولایه سیستان که در دانشگاه زابل برگزار شد، عنوان کرد: اگر آمریکا برجام را پاره می‌کند ما نیز برجام را آتش می‌زنیم، ما با اتکا به توان داخلی مشکلات کشور خود را حل می‌کنیم.

وی افزود: سیستان و بلوچستان مورد بی مهری قرار گرفته، مردمی قانع و صبور در این منطقه زندگی می کنند که لازم است بیشتر به آنها توجه کرد چراکه در دوران دفاع مقدس مردم این خطه از جان خود گذشتند.

سردار شعبانی با بیان اینکه یکی از مشکلات این استان فقدان مطالعات منظم و سند جامع و راهبردی است، خاطرنشان کرد: مرز می‌تواند برای این منطقه نعمت باشد در حالی که امروزه نغمت از آن عاید مردم منطقه شده است.

وی با تاکید بر اینکه سپاه برای حل مشکلات در کنار مردم این منطقه است، ادامه داد: از انرژی های تجدید پذیر در این منطقه باید استفاده بهینه کرد تا بخشی از مشکلات این منطقه برطرف شود.

جانشین دانشگاه امام حسین خاطرنشان کرد:  رئیس جمهور که می گویید سپاه نباید کار اقتصادی انجام دهد بدانید سپاه کار عمرانی می‌کند، سپاه هر کجا وارد شد باید برای مردم خدمات ارائه کند اکثر پروژه هایی که شما با ذکر علی برکت الله افتتاح می کنید پروژه های سپاه است.

وی اذعان کرد: تظاهرات  امروز ملت ایران علیه بدعهدی آمریکا، نشان از بصیرت و آگاهی آنها است.

در ادامه جانشین سپاه سلمان سیستان وبلوچستان در چند سال اخیر از سوی دولتمردان به منطقه سیستان بسیار بی توجهی شد، اظهار کرد: دام و طیور مردم منطقه سیستان امروز به هراج گذاشته شده است، اکثر مردم منطقه  سرماه منتظر دریافت یارانه هستند.

سردار محمد ناظری خاطرنشان کرد: ۴۰ هزار هکتار از باغات انگور یاقوتی را توسط سپاه پاسداران در سال‌های اخیر احیا کرده اما امروز آنها هم خشکیده است.

وی با عنوان اینکه  ترانزیت کالا در منطقه سیستان هیچ نفعی به جز خراب شدن جاده ها و افزایش تصادفات و کشته شدن مردم ندارد، تاکید کرد: مردم سیستان سختی‌ها را تحمل میکنند، کارگری میکنند و شاید برخلاف میل باطنی مجبور به مهاجرت شوند اما همیشه به نظام و ولایت وفادار هستند.

ناظری اذعان کرد: تمام مسئولان نسبت به منطقه سیستان وظیفه دارند و باید راهکارهای لازم را برای بهبود شرایط این منطقه به کار گیرند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark