داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
خطیب جمعه هامون:
برجام منفعتی برای کشور ندارد/راه حل برون رفت از مشکلات رونق اقتصاد داخلی است
کد مطلب: ۶۶۸۵۰
تاریخ انتشار:جمعه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۶
امام جمعه شهرستان هامون گفت: سه ویژگی تفکر بسیجی، مدیریت جهادی و روحیه ی انقلابی باعث رونق گرفتن اقتصاد در داخل کشور می شود.
برجام منفعتی برای کشور ندارد/راه حل برون رفت از مشکلات رونق اقتصاد داخلی است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ حجت الاسلام عزیز الله شیخ امام جمعه شهرستان هامون در خطبه های این هفته از نماز جمعه گفت: نمازگذاران دعا ئ ذکر خداوند را در ایام ماه مبارک رمضان بیشتر از قبل انجام دهند چرا که یکی از مواردی که مؤكدا به آن سفارش شده ایم دعا خواندن ودعانمودن است .
وی با اشاره به سخنان ولی امرمسلمین مقام معظم رهبری که در جمع قاریان قرآن گفت: قرآن با ظلم صریحا مخالفت میکند و با طغیان و طاغوت با قدرت مقابله میکند .
امام جمعه شهرستان هامون تصریح کرد: راه حل مشکلات اقتصادی کشور افزایش کار آمدی نظام است ،نظامی کار آمد است که تقریبا سه ویژگی تفکر بسیجی، مدیریت جهادی و روحیه ی انقلابی ، داشته باشد.
وی ادامه داد: با روحیه ی عافیت طلبی، اشرافی گری و تنبلی و تن پروری و بفکر جیب خود ویا عده ای خاص بودن و با تفکر غرب گرایانه و چشم کمک وامید به دشمنان و بد خواهان قسم خورده و بیگانگان نمی توان مشکلات را حل فصل کرد.
امام جمعه شهرستان خامون تصریح کرد: لازم است همه کار گزاران،مدیران،مسؤلان و همه خدمتگذاران به نظام مقدس، به این مهم توجه داشته باشند تا مغلوب و مرعوب هیاهوی دشمنان مکار نشوند.
حجت الاسلام شیخ افزود : سرانجام متعاقب عهد شکنی علنی ایالات متحده و خروج دولت ترامپ از برجام و فراتر از آن ناتوانی سه کشور انگلیس،فرانسه، و آلمان در تأمين منافع برجامي کشورمان، جمهوری اسلامی ایران تصمیم به کاهش سطح تعهدات خود در توافق هسته ای گرفت که از سوی رئیس جمهور کشورمان و شورای عالی امنیت ملی به پنج کشور باقی مانده ( آلمان-روسیه-فرانسه-چین و انگلیس) ابلاغ شد .
.ی ادامه داد: برجام در بندهای 26 و 36 به کشورمان حق داداه که اگر طرف مقابل ما تعهد خود را نقض کندجمهوری اسلامی ایران نیز تعهدات برجامی خود را به صورت کلی یا جزئی انجام نخواهد داد.
امام جمعه شهرستان هامون گفت: البته پیام قاطعانه ی بر جامی ایران به آمریکا و اروپا دیگر جائی برای مدارا با غرب باقی نگذاشت.
وی خاظرنشان کرد: مقام معظم رهبری سال گذشته نوزدهم اردیبهشت 97 پس از خروج آمریکا از برجام در دیدار با دانشجویان و معلمان بارها گفته بودند که به آمریکا اعتماد نکنید این هم نتیجه اش، در باره مذاکره با 3 کشور اروپائی(فرانسه-انگلیس-و آلمان)هم میگویم به اینهاهم اعتماد نکنید.
حجت الاسلام شیخ تصریح کرد: مهم ترین نتیجه عملی داخلی ، تصمیم جدید است که همه رسما پذیرفتند مذاکره و اعتماد به غرب ،اروپا و آمریکا نه تنها منفعتی برای کشور نداردبلکه وعده های آنها فاقد هر گونه تضمین عملی نیز است و تا کنون جز فرصت سوزی و معطل نگه داشتن اقتصاد کشور نتیجه ی دیگری به دنبال نداشته است.
حجت الاسلام شیخ از توجه وعنایت ویژه ی مقام معظم رهبری که اخیرا تقریبا 100 میلیون دلار را برای مقابه و مهار کردن ریزگردها به خوزستان وبه استان سیستان و بلوچستان دستور و اختصاص دادند تشکر و قدر دانی کرد و افزود: مسؤلان و مجريان اين طرح مهم با مطالعه دقیق پیش از اجراء و کار شناسی شده و همچنین استفاده از تجربه موفق جاهای مشابه دیگر و استفاده از تجربیات مهم مردم بومی منطقه به مقابله و مهار نمودن ریزگردها و گرد وغبار بروند.
وی تاکید کرد: البته بازرسان مختلف نیز بر اجرای صحیح این طرح بزرگ نظارت کامل و ودقیقی داشته باشند تا پول و سرمایه بیت المال هدر و حیف و میل نگردد.
امام جمعه شهرستان هامون در ادمه خطبه بیان داشتند: مردم منطقه از محیط زیست و منابع طبیعی -دستگاه ها ، و مسؤلین ذی ربط می خواهند سیلابی که از باب لطف و رحمت و نعمت الهی بیش از دو دهه متوالی خشکسالی وارد سیستان شد و ان شاءالله ادامه خواهد داشت برای بهره مندی وماندگاری بیشترآب در منطقه خصوصا در تالاب و دریاچه هامون و عدم خروج آب از مرزها فکر و چاره ی جدی اندیشیده شود .
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark