داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
با آغاز فصل سرما؛
نفت سفید هم کمیاب شد/ اعتراض شهروندان به عدم توزیع نفت سفید در زابل
کد مطلب: ۶۵۳۷۴
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۰
نفت سفید برای بسیاری از روستائیان زابلی سوخت اصلی وسایل گرمایشی محسوب می شود، سیلندر های گاز به دلیل مصرف بالا و همچنین مشکلات در جابه جایی و تعویض مشتری چندانی در بین روستائیان ندارد.
نفت سفید هم کمیاب شد/ اعتراض شهروندان به عدم توزیع نفت سفید در زابل
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ توزیع نفت سفید در شمال استان سیستان و بلوچستان معمولا در فصل های زمستان با توجه به سرمای هوا با نظم بیشتری توزیع می شود.

در سال جاری با توجه به آغاز فصل سرما ، بسیاری از شهروندان از عدم توزیع نفت سفید در برخی از محلات ومناطق شهرستان زابل گلایه مند هستند، برخی از فروشندگان نفت در سیستان با تاخیر آن را توزیع می کنند که این موضوع باعث شده است تا مردم به مصرف گاز روی بیاورند از طرفی با بالا رفتن تقاضا ، گاز نیز کمیاب شده است و مردم عملا در بحران بی نفتی و بی گازی قرار گرفته اند.

با این حال نفت سفید برای بسیاری از روستائیان زابلی سوخت اصلی برای وسایل گرمایشی محسوب می شود، سیلندر های گاز به دلیل مصرف بالا و همچنین مشکلات در جابه جایی و تعویض مشتری چندانی در بین روستائیان ندارد.

یک کارشناس مسائل اجتماعی به خبرنگار اجتماعی اوشیدا گفت: بسیاری از مردم برای اینکه بتوانند پول اندکی از سهمیه نفتشان به دست اورند، آن رابه فروش می رسانند و پول یک ماه خود را تامین می کنند، فروش نفت در سیستان بشکه ای 500 هزار تومان تخمین زده شده است که این مبلغ برای هر سیستانی حکم یک پول هنگفت را دارد.

عباس بزی گفت: با این حال با فروش نفت مردم سعی در مصرف گاز دارند که این موضوع باعث شده است تقاضا برای دریافت گاز بالا برود و مردم با کمبود سیلندر گاز مواجه شوند، در این بین برخی از سوء استفاده گران نیز برای اینکه بتوانند از بحران گاز استفاده کنند با فروش سیلندر های گاز احتکار شده خود با قیمت های 20 هزار تومان نهایت سوءاستفاده را از شهروندان می برند.

وی اظهار داشت : برخی از شهروندان با خرید چند کپسول گاز از محل های توزیع، خود فروشنده می شوند و باعث بالا رفتن قیمت سیلندر گاز در زابل شده اند، تاخیر در توزیع نفت و تقاضای بالا در مصرف گاز این بحران را در زابل به وجود آورده است.
سالاری یکی از شهروندان شهرستان زابل نیز به خبرنگار اوشیدا گفت: برخی از فروشندگان نفت حتی تلفن خود را پاسخ نمی دهند تا روز توزیع نفت را اعلام کنند.

وی افزود: بسیاری از شهروندان در فصل سرما تنها منابع سوخت خود را از دست داده اند و شرکت نفت نیز در این باره هیچ اقدامی نمی کند.


انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark