داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
در آستانه نوروز؛
مرغ منجمد در زابل کمیاب شد/مردم تخلفات صنفی را گزارش دهند
کد مطلب: ۷۳۲۶۷
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۵۶
گوشت مرغ یکی از مهمترین اقلامی است که این روزها مردم برای خرید قیمت دولتی آن باید ساعت ها در صف بایستند.
مرغ منجمد در زابل کمیاب شد/مردم تخلفات صنفی را گزارش دهند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ با نزدیک شدن ایام نوروز و تب و تاب خریدهای سال نو این روزها بسیاری از فروشندگان اقدام به گران کردن برخی از اقلام کرده اند.

گوشت مرغ یکی از مهمترین اقلامی است که این روزها مردم برای خرید قیمت دولتی آن باید ساعت ها در صف بایستند.

کمیاب شدن گوشت مرغ منجمد و کشتار روز به یکی از مشکلات عمده مردم تبدیل شده است که برخی از فروشندگان به دلیل افزایش تقاضا قیمت آن را گرانتر کرده اند.


قیمت مرغ در زابل پر کشید

محمد سارانی یکی از شهروندان منطقه سیستان در همین خصوص به خبرنگار ما گفت: به دلیل اعلام آنفولانزای مرغی نمی توانیم مرغ را به صورت زنده خریداری کنیم.

وی افزود: از طرفی مرغ منجمد و کشتار روز نیز در زابل بسیار کمیاب شده است و تعداد اندکی نیز با تاریخ های چهار ماه قبل به فروش می رسند.

سارانی تصریح کرد: برای خرید مرغ های قیمت مصوب نیز باید ساعت ها در صف بایستیم تا بلکه همان مقدار سهمیه ای که اعلام کرده اند به ما برسد.

وی ادامه داد: از مسئولین می خواهیم تا وضعیت موجود را بهبود بخشند چرا که گوشت مرغ روزانه از سمت بیرجند به زابل وارد می شود و گمان نمی رود که به اینگونه کمیاب شده باشد.

مردم تخلفات را در ایام عید گزارش دهند

رضا شهری زاد رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت زابل در همین رابطه به خبرنگار ما گفت: برای توزیع گوشت مرغ قیمت مصوب دولت چندین مکان در نظر گرفته شده که در ساعت های خاصی از روز اقدام به توزیع آن می کنند.

وی افزود: لذا مردم خرید مرغ را می توانند از سایر مکان های اعلام شده که خلوت تر نیز است انجام دهند و نباید در شرایط کرونایی اقدام به تجمع کنند.

شهری زاد خاطرنشان کرد: از ابتدای اسفند ماه بازرسان اداره صنعت،معدن و تجارت زابل به صورت روزانه از صنوف مختلف بازدید به عمل می آورند و با هر گونه تخلف برخورد جدی خواهند کرد.

وی گفت: همچنین مردم می توانند در صورت مشاهده کلیه تخلفات اعم از گرانفروشی و کم فروشی را به تلفن ۱۲۳ اداره صنعت،مهدن و تجارت گزارش دهند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark