داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
بازدید معاونان سازمان محیط زیست و نماینده وزارت خارجه از تالاب خشک هامون
کد مطلب: ۶۳۴۷۵
تاریخ انتشار:شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۸
معاونان سازمان محیط زیست به همراه نماینده وزارت امور خارجه و رئیس گروه دفتر ملی حفاظت از تالاب‌های ایران در سفر به زابل از تالاب خشک هامون بازدید کردند.
بازدید معاونان سازمان محیط زیست و نماینده وزارت خارجه از تالاب خشک هامون
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: ، به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان، تجریشی معاون محیط زیست انسانی، ظهرابی معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان، کلانتری دستیار ویژه دکتر عراقچی در وزارت امور خارجه، اشرفی زاده رئیس گروه دفتر ملی حفاظت از تالاب‌های ایران، شیرزاد عضو ستاد ملی احیای دریاچه ارومیه و دکتر طهماسبی مدیر دفتر ملی مقابله با پدیده گرد و غبار سازمان حفاظت محیط زیست از تالاب هامون در زابل بازدید کردند.

نیره پورملائی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سیستان و بلوچستان هدف از این بازدیدها را بررسی دقیق آخرین وضعیت تالاب هامون ، توسعه و اجرای طرحهای برنامه ریزی شده در راستای احیای تالاب، ضرورت اجرای برخی طرح‌ها و کنترل ریزگردها در تالاب مطابق با استانداردهای زیست محیطی عنوان کرد.

در حاشیه این بازدید‌ها برای بررسی مشکلات و خواسته‌های مردم و لحاظ تصمیمات مسئولین محلی از جمله فرمانداران شهرستان‌های هیرمند و نیمروز، توضیحاتی در خصوص طرح‌های برنامه‌ریزی و اجرا شده در خصوص احیای تالاب و کنترل ریزگردهای منطقه بیان شد. آنچه بیش از همه تیم اعزامی از سازمان را بر ادامه همکاری‌ها بیش از پیش مصمم کرد، دیدگاه مثبت و دغدغه های مشترک زیست محیطی بومیان و مسئولین محلی منطقه بود.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark