داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
امام جمعه شهر علی اکبر؛
ملتی که یاد شهدا را زنده نگه دارد خود را در برابر همه ی آسیب ها مصون نگه می دارد/ مهم ترین وصیت شهدا حرکت در مسیر ولایت فقیه است
کد مطلب: ۵۶۸۱۵
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۱
امام جمعه شهر علی اکبر اظهار داشت: ملتی که یاد شهدا را زنده نگه دارد خود را در برابر همه ی آسیب ها مصون نگه می دارد و این یعنی اینکه هنوز آرمان های شهدا زنده است و به تعبیر شهید مطهری شهید شمع تاریخ است و می سوزد تا دیگران بمانند، بنابراین شهید سر می دهد تا دیگران جان بگیرند.
ملتی که یاد شهدا را زنده نگه دارد خود را در برابر همه ی آسیب ها مصون نگه می دارد/ مهم ترین وصیت شهدا حرکت در مسیر ولایت فقیه است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ حجه الاسلام محجتبی اشرفیان در مراسم یادواره شهدای شهر علی اکبر و بخش تیموراباد شهرستان هامون عنوان کرد: مقام شهادت از اعظم مقامات و درجات نزد خداوند متعال است به طوری که در عالم ملکوت علما، بزرگان و فقها با حسرت به جایگاه شهدا نگاه می کنند.

وی با بیان اینکه، شهید رفعت و مقامی دارد که به کار بردن واژه مرگ درمورد آنان صحیح نیست افزود: قرآن می فرماید شهید زنده است و به حیات جاودانه ای می رسد.

اشرفیان با اشاره به، خداوند می فرماید کسانی که در راه خداوند حرکت و قیام کنند و به شهادت برسند و یا حتی به مرگ طبیعی از دنیا بروند خداوند رزق حسن را نصیب آنها می کند ادامه داد: طبق فرمایش پیامبر اسلام(ص) با اولین قطره خون شهید که بر زمین می ریزد خداوند همه ی گناهان او را می آمرزد و در لحظه ی شهادت نیز جایگاه و منزلتش را در بهشت می بیند همچنین از عذاب و وحشت روز قیامت و عذاب قبر در امان است.

امام جمعه شهر علی اکبر خاطرنشان کرد: اکنون در میدان جنگی به تمام معنا هستیم به طوری که در حال حاضر در نبرد همه جانبه اقتصادی، سیاسی و فرهنگی با استکبار قرار داریم بنابراین مسیر دفاع مقدس و پرونده اش بسته نشده و هنوز راه شهادت باز است.

وی ابراز داشت: شهدای هسته ای و شهدای مدافع حرم، به خوبی اینکه نسل امروز از نسل شهدای انقلاب فاصله نگرفته اند را به اثبات رساندند چرا که هنوز خون شهدا در رگ های این جامعه و جوانان پابرجا و زنده است بنابراین کسانی که عقیده ی حق داشته باشند و در مسیر حق و شهدا حرکت کنند قرآن می فرماید،اینها در زمره شهدا قرار دارند.

اشرفیان با عنوان اینکه، واژه ی شهید به معنای شاهد و ناظر بر اعمال ماست خاطرنشان کرد: شهدا بر اعمال ما نظارت دارند و فردای قیامت در دادگاه الهی شهادت می دهند و از ما سوال خوهند کرد.

امام جمعه شهر علی اکبر تصریح کرد: باید آرمان های شهدا را به نسل امروز معرفی کنیم و در این راستا  جنگ فرهنگی و آسیب های اجتماعی را حل کنیم چرا که دغدغه امروز شهدا، آمار بسیار بالای طلاق و ورود دستگاههای مخرب ماهواره به خانه ها است.

اشرفیان با بیان اینکه، مهم ترین وصیت شهدا حرکت در مسیر ولایت فقیه است تاکید کرد: هر زمان پشت سر ولایت فقیه حرکت کردیم عزت، اقتدار و آبرو برای ملت خریدیم و هر زمان از حرکت در مسیر ولایت دچار تردید شویم جز خسارت و شکست چیزی نصیب ما نمی شود.

وی در ادامه به مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و گفت: حضور باشکوه مردم در تشییع پیکر مرحوم هاشمی رفسنجانی نشان داد که مردم انقلابی ما قدرشناسند و بدون اینکه نگاه حزبی و جناحی داشته باشند قدر شناس زحمت های کسانی هستند که برای نظام و مردم زحمت کشیدند همچنین مردم با این حضور خود نشان دادند که می شود در عین کثرت جناح ها، نگاه ها و احزاب، وحدت را حفظ کرد و نشادن دادند که مردم برای دفاع از آرمان های خود یکی هستند و اجازه نمی دهند دشمن از نام بزرگان و ارزش های این نظام برای توطئه های خود سواستفاده کند و با این کار وحدت خود را در عین کثرت به رخ جهانیان کشاندند.

انتهای پیام//
Share/Save/Bookmark