داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
فرماندار هیرمند:
گلایه فروشندگان شرکت های تعاونی هیرمند از دستگاه های مرتبط/فرماندار هیرمند: مبارزه با مافیای سوخت و قدرت در دستور کار قرار دارد
کد مطلب: ۷۴۶۹۹
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۲
جمعی از اعضاء و فروشندگان شرکت های تعاونی هیرمند با حضور در فرمانداری این شهرستان نسبت به عملکرد برخی دستگاه های زیربط گلایه داشتند.
گلایه فروشندگان شرکت های تعاونی هیرمند از دستگاه های مرتبط/فرماندار هیرمند: مبارزه با مافیای سوخت و قدرت در دستور کار قرار دارد
به  گزارش اوشیدا، اعضا و فروشندگان تعاونی های سطح شهرستان هیرمند با حضور در فرمانداری هیرمند که بخشداران و روسای، صمت، جهاد کشاورزی و تعاون روستایی نیز حضور داشتند نسبت به عملکرد برخی دستگاه های مرتبط گلایه کردند.

میثم برازنده فرماندار هیرمند پس از شنیدن گلایه های اعضا و فروشندگان شرکت های تعاونی، با تاکید بر بهبود وضعیت تعاونی ها بیان کرد: مراجع نظارتی در برخورد با فروشندگی های متخلف باید با قاطعیت برخورد نمایند و متخلفین را به مراجع ذیصلاح معرفی نمایند.

فرماندار هیرمند افزود: سالیان سال است که در شهرستان مرزی هیرمند مافیای قدرت و ثروت نفوذ نموده اند و همین امر باعث ایجاد فساد در سنوات گذشته در این منطقه شده است.

برازنده تصریح کرد: خط قرمز تیم کاری ما در شهرستان مبارزه با فساد است و متاسفانه در برخی حوزه های مرتبط با مردم این پدیده رخ داده که ما با ورود به این حوزه و با حمایت دادستان محترم و سایر دستگاه های مرتبط با این پدیده شوم در راستای حفظ حقوق بیت المال و مردم مقابله خواهیم نمود.

وی ادامه داد: دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها که فرم های مربوط به توزیع آرد روستایی را تایید می نمایند باید در مقابل این امر پاسخگو بوده و در صورت اثبات تخلف قطعا از طریق مراجع ذیصلاح با آنها برخورد خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: از بخشداران شهرستان خواسته می شود تا در بعد نظارتی اهتمام ویژه داشته و بر امور دهیاری ها، شرکت های تعاونی و ... نظارت نمایند که متاسفانه می شود دهیاران، شوراها و شرکت های تعاونی در حوزه توزیع آرد روستایی افراد غیر بومی که در شهرستان ساکن نیستند را تایید می نمایند که این موضوع باعث تضییع حقوق مردم شده و از این بابت از آنها گلایه مند هستم.

میثم برازنده افزود: ناوگان حمل سوخت شرکت های تعاونی حق دریافت هیچگونه مبلغی تحت هیچ عنوانی از فروشندگان را ندارند و هزینه حمل و نقل سوخت توسط شرکت نفت پرداخت می شود و دریافت مبلغ با عنوان پسکرایه ممنوع می باشد.

فرماندار هیرمند افزود : با توجه به بیان مشکلات شرکت های تعاونی، با موافقت دستگاه های نظارتی و به رغم ارسال پرونده ها به تعزیرات فرصت یک ماهه برای تصفیه حساب بدهی تعاونی ها به شرکت نفت که بعضاً از سنوات قبل مانده است داده شده تا این مشکل نیز برطرف شود.

فرماندار هیرمند در پایان ضمن تقدیر و تشکر از تعاونی ها افزود : انتظار می رود در راستای مبارزه با فساد و جلوگیری از تضییع حقوق مردم اینجانب را یاری نموده و تعاونی ها با همت بیشتر نسبت به پاسخگویی به مردم اقدام نمایند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark