داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۴
 
رفع مشکل پیش آمده در خط انتقال آب روستای پیران شهرستان نیمروز
کد مطلب: ۶۰۴۳۲
تاریخ انتشار:شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۹
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان نیمروز گفت: به همت پرسنل اداره آب و فاضلاب شهرستان نیمروز مشکل پیش آمده در خط انتقال آب روستاهای شهرستان به ویژه روستای پیران رفع شد.
رفع مشکل پیش آمده در خط انتقال آب روستای پیران شهرستان نیمروز
شهرکی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: به همت و تلاش همکاران تعمیرات و نگهداری امور آب و فاضلاب روستایی در شهرستان نیمروز خط انتقال آب ۲۰۰ میلی متری روستای پیران که بر اثر سهل انگاری پیمانکار خطوط کشاورزی دچار شکستگی شده بود در نیمه شب گذشته تعمیر و مجددا در مدار بهره برداری قرارگرفت .

وی افزود: طی سه روز گذشته دو مورد سهل انگاری و شکستگی خطوط توسط پیمانکاران به وجود آمده بود که به همت و تلاش همکاران رفع شده است.

شهرکی ادامه داد: طی روزهای اخیر به دلیل گرمای شدید هوا مصرف آب در منطقه افزایش یافته بنابراین انتظار می رود هر کس در حد توان خود نسبت به صرفه جویی این مایع ارزشمند تلاش کند تا با مشکل قطعی آب مواجه نشویم.

وی ادامه داد: هیرمند تنها منبع تامین آب سیستان که منشا آن نیز خارجی و افغانستان است می باشد بنابراین از پایداری لازم برخوردار نبوده بنابراین برنامه ریزی دقیق جهت بهره برداری از این منبع آب مورد نیاز است.

شهرکی تصریح کرد: متاسفانه میزان ریزش باران و نزولات جوی در منطقه به شدت کاهش یافته و تنها آب ورودی به دریاچه نیز سر ریز سدهای کشور افغانستان است و این مسئله اهمیت روزافزون صرفه جویی آب را به وضوح نمایان می سازد.

وی تاکید کرد: با توجه به حساسیت موضوع آب در منطقه به ویژه در این روزهای گرم تابستان پرسنل خدوم اداره آب و فاضلاب نیمروز در آمادگی کامل جهت رفع مشکلات احتمالی قرار دارند.

انتهای پیام /
Share/Save/Bookmark