داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
معاون سیاسی فرمانداری نیمروز:
ایام محرم امسال با شور حسینی(ع) و دستورالعمل های وزارت بهداشت برگزار خواهد شد
کد مطلب: ۷۱۰۴۳
تاریخ انتشار:شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۶
یداله شعیبی گفت: در ایام محرم امسال الویت با برگزاری با شکوه عزاداری و حفظ سلامتی عزاداران است.
ایام محرم امسال با شور حسینی(ع) و دستورالعمل های وزارت بهداشت برگزار خواهد شد
یداله شعیبی معاون سیاسی،امنیتی واجتماعی فرمانداری نیمروز در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: آیین‌های عزاداری ماه محرم امسال در شهرستان نیمروز با رعایت شیوه‌نامه بهداشتی توسط هیات‌ها و دسته‌های عزاداری برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر ملاک بودن تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا،افزود: همه باید در چارچوب تصمیمات اتخاذ شده در این ستاد که مرجع و قانون است حرکت کنیم تا مشکلی ایجاد نشود.

شعیبی با اشاره به شیوع ویروس کرونا تبعیت از دستورالعمل‌های ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا در اجرای برنامه‌های این ایام را امری ضروری دانست وبیان داشت: بدون شک عزاداری‌های امسال با سال های گذشته متفاوت خواهد بود چرا که باتوجه به شیوع این ویروس کشنده اولویت امسال برگزاری با شکوه عزاداری و هم حفظ سلامتی عزاداران است بنابراين تمامی هیات های عزاداری و برگزارکنندگان آیین‌های مذهبی باید ازدستوالعمل های ایام محرم تبعیت کنند که از جمله آن میتوان به برپایی مراسم در فضایی باز با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی ، استفاده از ماسک و رعایت اصول بهداشتی اشاره کرد.

وی در ادامه اظهارداشت: برابر دستورالعمل برگزاري مراسمات ایام محرم جابجایی دسته های عزاداری در سطح شهرستان حتی در روزهای تاسوعا و عاشورا ممنوع بوده و حضوردسته های عزاداری را امسال در محل گلزارشهدای رسول اکرم ( ص) وشهدای گمنام شهرستان نخواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه مدت‌ زمان اعلام‌شده برای برپایی مراسم عزاداری حداکثر ۲ ساعت است گفت: براساس تصمیمات اتخاذ شده و تعامل وهمراهی هیات مذهبی امسال مراسمات شبیه خوانی در شهر ادیمی و روستای صفر اربابی برگزار نخواهد شد و همچنین برگزاري مراسم شیرخوارگان حسینی نیز ممنوع اعلام شده است.

وی در مورد توزیع نذورات در این ایام بیان کرد: نذورات در قالب بسته‌های غذایی خشک و خام و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توزیع خواهد شدوهرگونه پذیرایی ویا توزیع شربت درطول برگزاری مراسم ممنوع اعلام گردیده است.

معاون سياسی، امنیتی واجتماعی فرمانداری نیمروز اضافه کرد: مسؤلیت اجرای دقیق دستورالعمل‌های ابلاغی ایام محرم با اداره تبلیغات اسلامی است لذا در برگزاری مراسمات عزاداری این ماه افراط و تفریط از هیچ فرد و گروه و مسئولی قابل قبول نخواهد بود و همه باید تلاش کنند تا بر اساس مصوبات و دستورالعمل هاعمل کنند که در این راستا، مسوولان هیات‌های عزاداری و مساجد باید به این مهم توجه ویژه ای داشته باشند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark