داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
باوجود مشکلات اقتصادی و ویروس کرونا؛
کاسه صبر کارگران شرکت چکاد جنوب سر آمد/ 7 ماه بی حقوقی عاقبت اعتماد به مسئولین شرکت
کد مطلب: ۷۰۷۰۱
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۷
به گفته کارگران شرکت چکاد جنوب هفت ماه است که حقوق آنها پرداخت نشده است و با توجه به مخارج سنگین و وضعیت اقتصادی کشور ،زیر بار فشار مشکلات کمر خم کرده اند.
کاسه صبر کارگران شرکت چکاد جنوب سر آمد/ 7 ماه بی حقوقی عاقبت اعتماد به مسئولین شرکت
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ روز گذشته جمعی از کارگران شرکت چکاد جنوب به ساختمان اداره‌ جهاد کشاورزی شهرستان زابل برای دریاف حق و حقوق خود مراجعه کردند.

شرکت چکاد جنوب یکی از چند شرکت حاضر در طرح ۴۶ هزار هکتار منطقه سیستان است که کار لوله گذاری را به مزارع کشاورزی بر عهده دارد.

به گفته این کارگران هفت ماه است که حقوق آنها پرداخت نشده است و با توجه به مخارج سنگین و وضعیت اقتصادی کشور ،زیر بار فشار مشکلات کمر خم کرده اند.

یکی از کارگران این شرکت در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: ما ۸۰ نفر از کارگران این شرکت هفت ماه است که هیچ حقوقی دریافت نکرده ایم.

وی افزود: طلب هر یک از کارگران ۲۰ الی ۲۲ میلیون تومان است که در هفت ماه گذشته بر اساس قانون کار هر ماه باید پرداخت می شد.

این کارگر شرکت که نخواست نامش فاش شود ادامه داد: مسئولین بالا دستی می گویند به تازگی این شرکت ۹ میلیارد تومان اعتبار دریافت کرده است و باید تا کنون حق کارگران را پرداخت می کرد.

وی بیان داشت: معلوم نیست واجب تر از حقوق کارگر چه چیزی می تواند باشد که از این مقدار پول حتی یک ریال هم به کارگران نرسیده است.

این کارکر سخت کوش بیان داشت: مسئولین شرکت خود دریافت اعتبار را انکار می کنند اما مسئولین بالاتر از آنها اعتبار ۹ میلیاردی را تایید کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: اگر این مبلغ آگاه نمی شدیم به جهاد کشاورزی زابل مراجعه نمی کردیم، وقتی پول وجود دارد چرا باید خانواده کارگران در عذاب باشند.

عدم پرداخت حقوق کارگران سابقه طولانی در شرکت های طرح ۴۶ هزار هکتار سیستان دارد، به تازگی کارگران شهرداری نیز از عدم دریافت حقوق نزد رسانه ها گلایه کرده بودند.

غلامرضا گنجی فرماندار شهرستان زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: امروز با چند نفر از نمایندگان کارگران و مسئولین این شرکت جلسه و وگفت و گو داشتیم.

وی افزود: به مسئولین این شرکت فرصت یک هفته ای داده شده است تا حقوق کارگران را پرداخت کنند.

فرماندار شهرستان زابل خاطرنشان کرد: مسئولین طرح همچنین با امضا و قول مساعد خبر از برطرف شدن مشکل حقوقی کارگران تا یک هفته آینده را داده اند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark