داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
امام جمعه بنجار:
لزوم برخورد دولت با ربا/ بانک ها اسلامی عمل نمی کنند
کد مطلب: ۶۳۲۳۱
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۸
امام جمعه بنجار گفت: با توجه به اینکه اسلام ربا را به شدت رد کرده انتظار می رود دولت جلوی ربا و ترویج آن را بگیرد.
لزوم برخورد دولت با ربا/ بانک ها اسلامی عمل نمی کنند
حجت الاسلام و المسلمین محمود پارسا در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: با اینکه بعد از گذشت ۳۹ سال از پیروزی انقلاب اسلامی کشور ایران به پیشرفتها و دستاوردهای خوبی به ویژه در بعد نظامی، سیاسی و قدرت دفاعی رسیده و در منطقه حرف اول را می زند ولی هنوز اقتصاد مملکت بر اساس اقتصاد اسلامی شکل نگرفته است.

وی افزود: یکی از مهم ترین دلایل فاصله طبقاتی، فقر و محرومیت، ربوی عمل کردن بانکها و موسسات مالی است چرا که بیشترین ضربه را به تولید و اقتصاد مقاومتی وارد می کند.

حجت الاسلام پارسا خاطرنشان کرد: با بالا بردن سود، مردم سرمایه های خود را در بانکها پس انداز کردند و در این راستا بیشترین سود را بانکها از قِبَل سرمایه های مردمی به دست آوردند.

امام جمعه بنجار با اشاره به اینکه با سود بانک ها تولید و اقتصاد بیمار شد، اضافه کرد: علی رغم تاکید مراجع تقلید مبنی بر عملکرد ربوی بانکها ولی کما فی السابق جریمه دیر کرد و سود های بالا دریافت می‌ شود بنابراین دولت باید جلوی این عملیات ربا را بگیرد.

وی تصریح کرد: طبق روایات ربا جنگ با خدا است، که این موضوع نشان از تاثیر بسیار بد ربا بر روح و جسم افراد و جامعه دارد چرا که در جامعه ای که ربا ترویج یابد خیر و برکت از آن جامعه خواهد رفت.

حجت الاسلام پارسا تاکید کرد: باید بانکها براساس اقتصاد اسلامی پیش روند تا برکات در جامعه اسلامی نمایان شود و اقتصاد مقاومتی رونق بیشتری بگیرد.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark