داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
مدیر شبکه بهداشت شهرستان چابهار:
مشکل کمبود سرم تا هفته آینده برطرف خواهد شد/مردم از مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک ها خودداری کنند
کد مطلب: ۷۴۶۷۲
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۹
همایون دادگر،گفت:مشکل کمبود سرم و آنتی بیوتیک یک مشکل کشوری بوده که با پیگیری های وزارت بهداشت تا اواسط هفته آینده این مشکل رفع خواهد شد.
مشکل کمبود سرم تا هفته آینده برطرف خواهد شد/مردم از مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک ها خودداری کنند
به گزارش اوشیدا به نقل از چهاربهاران،یکی از مشکلاتی که این روز ها شهروندان چابهاری با آن دست و پنجه نرم می کنند،کمبود برخی اقلام دارویی در سطح شهرستان می باشد.

کمبود سرم و برخی از آنتی بیوتیک ها موجب شده تا بیماران با مشکل مواجه شوند و داروخانه های سطح شهرستان به صورت محدود و تنها با نسخه پزشک اقدام به تحویل اینگونه دارو ها به شهروندان می کنند.

درهمین خصوص همایون دادگر مدیر شبکه بهداشت شهرستان چابهار،در گفتگو با خبرنگار ما،بیان کرد:در خصوص کمبود سرم و برخی آنتی بیوتیک‌ها در سطح داروخانه پیگیری‌های متعددی هم از سوی شبکه بهداشت و هم دانشگاه علوم پزشکی انجام شده است.

وی ادامه داد: متأسفانه این معظل شامل حال کل کشور بود که با تدابیر انجام شده و اعلام وزیر محترم و همچنین واردات آنتی بیوتیک که طی چند روز گذشته انجام شد امیدواریم حداکثر تا اواسط هفته آینده این مشکل حل شود.

دادگر با اشاره به کمبود سرم در سراسر کشور،‌تصریح کرد:در سطح کشور همچنان محموله های سرم در داروخانه ها توزیع می شود اما با تعداد محدود که ان‌شاالله به زودی برطرف خواهد شد.

وی با بیان اینکه این روز ها ویروس آنفولانزا شیوع پیدا کرده است،خاطرنشان کرد:صرف بی رویه و بدون دستور پزشک معالج هر نوع دارو قطعا باعث ایجاد مشکلاتی برای افراد می‌شود، در حال حاضر شاهد شیوع آنفلوانزا هستیم که نوعی بیماری ویروسی است.

دادگر با بیان اینکه مصرف خودسرانه دارو تاثیر منفی در بیماری ها دارد،تصریح کرد: مصرف آنتی بیوتیک‌ها در بیماران مبتلا به آنفلوانزا نه تنها مؤثر نیست بلکه میتواند روند درمان بیمار را نیز مختل کند به همین دلیل توصیه جدی ما به همشهریان عزیز عدم مصرف بی رویه آنتی بیوتیک و خود درمانی است.

وی ادامه داد:در خصوص تأمین این داروها نیز همانطور که اشاره شد تا اواسط هفته آینده کمبود فعلی برطرف خواهد شد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark