داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
7800تن پسته از باغات سیستان وبلوچستان روانه بازار مصرف شد/ کله قوچی و اوحدی مهمترین نوع محصول
کد مطلب: ۶۴۷۰۹
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۵
در حالی سیستان و بلوچستان با تولید بهترین و با کیفیت ترین پسته یکی از مهمترین قطب های تولید این محصول در کشور است که کله قوچی و اوحدی مهمترین ارقام این محصول به شمار می رود.
7800تن پسته از باغات سیستان وبلوچستان روانه بازار مصرف شد/ کله قوچی و اوحدی مهمترین نوع محصول
به گزارش اوشیدا به نقل از عصرهامون، در حالی سیستان و بلوچستان با تولید بهترین و با کیفیت ترین پسته یکی از مهمترین قطب های تولید این محصول در کشور به شمار می رود که پسته توليدی اين استان به دليل شرايط بسيار مطلوب آب و هوايی منطقه و استفاده كم از سم و كود از كيفيت بالايی برخوردار بوده به طوری كه می توان از آن به عنوان محصول ارگانيک نام برد.
این محصول به سبب کمبود و یا نداشتن کارگاه های فرآوری و بسته بندی، به صورت فله ای یا در بسته هایی با نام دیگر مناطق به فروش می رسد و عمده مناطق تولید آن در شهرستان های خاش در حوزه دشت آبخوان، پشتکوه و گوهر کوه و زاهدان در بخش کورین و نصرت آباد است.
در همین راستا اردشیر شهرکی مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه هفت هزار و 800 تن پسته امسال برداشت و روانه بازار مصرف شد، افزود: این میزان محصول از سطح 6 هزار و 500 هکتار از باغات این استان می باشد.
وی با بیان اینکه 10 هزار هکتار از سطح باغات استان به کشت پسته اختصاص دارد، ادامه داد: از سطح باغات زیر کشت پسته 6 هزار و 500 هکتار آن بارور و مابقی غیر بارور است.
به گفته این مسئول مهمترین ارقام پسته استان شامل کله قوچی، اوحدی، اکبری، بادامی و احمد آقایی می باشد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark