داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
روایتی دلگیر از ناهمخوانی پیشرفت فضای مجازی با فرهنگ ایرانی
فضای مجازی فرصت یا تهدید/ بشقاب هایی که تنها طعم خیانت می دهند
کد مطلب: ۶۱۳۷۹
تاریخ انتشار:سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۷
در سال های اخیر در کمال تعجب فضای مجازی به یکی از اعضای خانواده های ایرانی تبدیل شده به طوری که از کودک خردسال تا پیرمرد و پیرزن ۷۰ ساله با آن سروکار دارند.
فضای مجازی فرصت یا تهدید/ بشقاب هایی که تنها طعم خیانت می دهند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ تا چند سال قبل خانواده ها از انسجام خوبی برخوردار بود اما از روزی که فضای مجازی و اینترنت وارد خانواده شده هر کدام از اعضا در گوشه ای نشسته و بدون توجه به دیگر اعضای خانواده تنها با گوشی، تبلت یا لب تاپ خود به تنهایی سرگرم است.

میهمانی ها دیگر رنگ و بوی گذشته را ندارد و میهمان و میزبان با هم سر درگوشی و بدون توجه به حضور یکدیگر در حال چت کردن در تلگرام و واتساپ هستند.

دوستی ها به شدت کمرنگ شده به طوری که اعضای نزدیک به فراموشی سپرده و صحبت با آن ها محدود شده اما دوستان مجازی به عضوی نزدیک و دوستی صمیمی تبدیل شده و بیشتر وقت افراد با آن ها در گوشی و کامپیوتر می گذرد.

سفره های چیده شده که با ذوق و شوق مادر خانواده آماده شده دیگر طعم و بوی خوشی ندارد چرا که سر سفره هم هرکس به ویژه جوانان سردرگوشی هستند.

بسیاری از آشوب ها و دوست یابی های خارج از عرف با وجود فضای مجازی از قبیل تلگرام و واتساپ ایجاد شده که در این راستا تاکنون فجایع عظیمی را رقم زده است.

علیرغم شیوع فضای مجازی در بین اقشار مردم متاسفانه فرهنگ صحیح آن به هیچ عنوان آموزش داده نشده در حالی که قبل از وقوع هر تکنولوژی نیاز به فرهنگ سازی به شدت احساس می شود.

در این بین ماهواره ها بیشتر از سایر وسایل ارتباط جمعی تیشه بر ریشه خانواده زده به طوری که با پخش انواع فیلم هایی که دور از شان خانواده و فرهنگ اسلامی است مشکلات فراوانی را در جامعه ایجاد کرده است.

کانال های ماهواره ای فعال در ایران با هدف تخریب بنیان خانواده جهت نفوذ در کشور ایجاد شده و علیرغم توصیه های فراوان از سوی کارشناسان و مسولان گویی گوش شنوایی وجود ندارد و مردم به راحتی چشم و گوش خود را به این بشقاب های آلوده دوخته اند.

پشت پرده برنامه های ماهواره نقشه شومی خفته است

یکی از اهالی شهرستان زابل عنوان کرد: به خوبی مشخص است که پشت پرده ماهواره نقشه های شومی وجود دارد که این موضوع را هر شخص فهیم و بصیری می تواند درک کند.

مرضیه به خبرنگار اوشیدا گفت: ماهواره ها با پخش انواع فیلم های دور از فرهنگ‌ ایرانی مسائلی را که خانواده های ایرانی به شدت مخالف آن هستند را قبح زدایی کرده به طوری که دیگر واژه دوست دختر، دوست پسر و حتی فرزند نامشروع به کلمه ای کاملا عادی مبدل شده است.

وی افزود: اگر به فیلم های پخش شده از ماهواره ها به ویژه در شبکه های جم تی وی و فارسی وان توجه شود تنها چیزی که بسیار به آن پرداخته می شود روابط خارج از عرف به ویژه در بین زنان و مردان متاهل به چشم می خورد.

مرضیه ادامه داد: خیانت به همسر مهم ترین چیزی است که ماهواره ها به نمایش می گذارند و از این طریق به راحتی افراد را تشویق به خیانت می کند.

وی تصریح کرد: به خوبی واضح است که پشت پرده شبکه های ماهواره ای تنها اسرائیل و آمریکا قرار دارد چرا که هر عقل سلیمی درک می کند که هزینه های هنگفت این شبکه ها با چند پیام بازرگانی نمی تواند تامین شود و پیام های بازرگانی تنها در راستای پوشاندن اصل قضیه است اما مردم همچنان ذهن و روح خود را در اختیار دشمنان اسلام و انقلاب گذاشته اند.


دادستان زهک به اشخاصی که نظم عمومی را در فضای مجازی برهم می زنند هشدار داد


دادستان زهک در خصوص اشخاصی که با نشر اکاذیب قصد دارند باعث تشویش اذهان عمومی شوند هشدار داد و عنوان کرد: فضای مجازی تحت رصد مسئولین مربوطه قرار دارد و با هرگونه جرم در این حوزه به صورت قاطع و سریع برخورد خواهد شد.

احد حیدری در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا؛ ابراز کرد: خانواده در خصوص استفاده از شبکه های اجتماعی و فضای مجازی آموزش و اطلاعات لازم را فراگرفته و به فرزندان خود نیز آموزش داده تا مورد سواستفاده و بزه دیدگی قرار نگیرند.

دادستان زهک از ماهواره به عنوان یکی دیگر از آسیب های رسانه نام برد و بیان کرد: ماهواره به عنوان یک عامل نفوذی در جامعه اسلامی باعث افزایش آسیب های اجتماعی از جمله طلاق شده است.

خبرنگار: فاطمه بهرک

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark